Yaşanılan karmaşa, U-18leri ısındırıyor!

Yaşanılan karmaşa, U-18'leri ısındırıyor!

Bilindiği gibi Çankırı Belediyespor’un 20 futbolcusu 11 Aralık 2009 Cuma

günü alacakları için Türkiye Futbol Federasyonuna başvurmuşlardı. Türkiye Futbol Federasyonu da Çankırı Belediyespor Kulübü yönetimine bu futbolculara ödeme yapılması için 30 gün süre tanıdı. Tanınan bu süre 11 Ocak 2010 tarihinde sona eriyor. Ancak “temayüllere” baktığımızda 30 günlük verilen süre içerisinde ödemeler gerçekleşmezse, Federasyon, ödemelerin yapılması için 7 gün olmak üzere son bir süre daha veriyor.

İşte, Çankırı Belediyespor için böylesi bir “keskin viraj”a doğru yol alınırken, bugün yapılan olağanüstü kongrede yaşanılanlar bu sürece gidilen yolda “sancılı günlerin” hızlı ve belirsiz bir şekilde yaşanmasına neden oluyor.

En kötü ihtimali düşündüğümüzde, 18 Ocak 2010 tarihi öncesinde “yeni bir yönetim oluşturulmaz” ve öncelikli olarak “futbolcuların Federasyona yaptıkları protesto” geriye çekilmez ya da “futbolcuların alacakları ödenmez” ise Çankırı Belediyespor’a “transfer yasağı” gelecek!

Bununla birlikte süre bitiminde futbolculara bugüne kadar ödenmesi gereken yaklaşık 300 bin TL tutarındaki borç, “TFF Aile Birliği borcu” olarak kayıtlara geçecek ve futbolcuların sezon başında kulüple yaptıkları sözleşmeler iptal olacak.

Bugün itibari ile futbolculara olan yaklaşık 300 bin TL civarındaki borç, TFF Aile Birliğine ödenene dek Çankırı Belediyespor profesyonel futbolcu transferi gerçekleştiremeyecek. Çankırı Belediyespor’un bu süreçteki tek hakkı, altyapısında yetişen ve halen U-18 Ankara grubunda Turkcell Süper Liginde mücadele veren takımların U-18'leri ile başabaş bir mücadele  veren  Çankırılı gençlerin mücadelesiyle devam etmek olacak.

Bu sezon TFF Aile Birliğine borçları nedeniyle transfer yapamayan Sakaryaspor, Kocaelispor, Malatyaspor, Elazığspor ve Kırşehirspor, bulundukları liglerde can çekişiyorlar. Umarız artık kişisel çatışmalara dönüşen ortadaki “kısır kavga” bir an önce sona erer ve Çankırı Belediyespor’u “özlenen günlere” götürecek bir “yönetim” oluşur.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler