Yeniden merhaba...

Yeniden merhaba...

Hani derler ya “Tebdili mekanda yarar vardır” (!) Bugün için bu sözün paralelinde bir eylem içerisinde hareket etmenin sonucu olarak bu sayfalarda beraberiz.

Sizler, yani “Çankırı sevdalıları” ile birlikte "Çankırı" gündemini yakından takip etmek ve "gelişen olayları" olabildiğince "sansürsüz" bir şekilde sizlerin karşısına getirme gayretimin "yeni bir dönemine" birlikte girmenin huzuru ve güveni ile satırlarıma başlamak istiyorum. Tamamen "özgün" bir Vedat Beki projesi olan “Çankırı Postası” ve bugün gelişen bazı "mecburiyetler" sonucu oluşan “sözcü18” ile aradaki bağlantıyı az da olsa "orasından burasından" anlatmanın gayretinde olacağım.

Daha sonra "gündem gereği" ortaya çıkabilecek soruların yanıtlarını ise yeri geldiğinde yine benim satırlarımın arasında bulmanız mümkün olur. Bundan kimse endişe duymasın. Çünkü ortada saklanacak ya da gocunacak herhangi bir durum söz konusu değil. Sadece ve sadece Vedat Beki olarak “çıkmış olduğum bu yolda yalnız da devam edebileceğimi” gösterme özelliğimin bir gerçeği olarak sizlerle buluştu bu sayfalar.

Tabii ki, bu sayfaların oluşmasının nedenleri arasında “son iki aydır” haber sitemize yapılan “çirkin teknolojik saldırılar” ve yaşadığım uzun süreli rahatsızlıkların da etkisi olmadı değil!

Çankırı Postası com’un mevcut teknolojik yapısı içerisinde “dışarıdan gelen saldırılara” nedense (!) bir çözüm bulamadık. Bununla birlikte ortaya koyduğumuz “çözümsüzlükler” içinde en fazla mağduriyeti de Çankırı adına  “özgün ve özgür haber” peşinde olan okuyucumuz yaşadı!

Özellikle bundan yaklaşık 45 gün önce Çankırı’da bilgisayar satıcı ve servis hizmeti yapanlar “çökmüş” bilgisayarlar ile uzun süredir yaşadıkları işsizliği unutuverdiler!

Ancak, cankiripostasi.com olarak okuyucularımıza yaşattığımız böylesi tatsız sorunların henüz üzerinden uzun bir süre geçmeden, yine “bildik ve benzer” bir saldırı ile karşılaştık. İşte bu ikinci saldırının boyutu öylesine uzun süreli oldu ki, istirahat halinde bulunduğum yerden “bu saldırılar tamamen benim yaptığım haberlere istinaden” düşüncesinden hareketle, "direksiyonu bende olan" müdahalesiz “kendi bahçemi” tanzim etme kararını aldım!

Ben “gazeteciyim”. Gazeteci olarak da yaşamımı sonlandıracağım. Bunun ötesi de berisi de yok! Bu işi bugünkü şartlarda “Çankırı” bölgesi için gerçekleştirirken, yarın bu mesleği nerede yapacağımın da garantisi hiç mi hiç yok! Ancak gelişen teknolojinin getirdiği imkanlarla birlikte “haberciliğin” boyutları tahmin edilemeyecek düzeylere ulaştı!

Bu gerçeği bilen birisi olarak cankiripostasi.com olarak her ne kadar “alışılmışın dışında” ve çoğunuzun “beğendiği” bir haber sitesi olarak sizlere hizmet verdiysek de, kendi adıma “bugüne kadar verilen hizmeti” çok da tatmin eder bir düzeyde olduğumuzu hiçbir zaman düşünmedim. Daima mevcudun daha mükemmelini verme gayreti içerisinde bulundum ve sürekli olarak bu psikolojik ortam içerisinde yaşamımı sürdürdüm.

Çankırı Postası 14 ayını tamamladı. Bu sürenin yarısından fazlasını da kendisine uygulanan “sivil andıç” ile geçirmek zorunda kaldı. Şahsıma bu süre içerisinde 3 dava açıldı. Dördüncüsü de yolda olabilir! Geride bıraktığımız günlerde karşılaştığım maddi – manevi baskılar bizleri farklı davranış sergilemeye mecbur etmiş de olabilir. Önümüzdeki sürecte bu “çatışma” ortamının daha da hız kazanacağını düşündüğümden dolayı “böylesi çetin bir yola” bütün sorumluluğu üzerime alarak çıkmanın daha doğru olacağını düşündüm.

Şimdilik yazmam gerekenler bunlar… Bunun ötesini zaman gösterecek… Sözcü18.com için sizlere verebileceğim tek mesajı; “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” şeklinde bilinen yaygın cümle ile özetleyebilirim.

Sözcü18’le birlikte "yeniden merhaba" diyor, sizlerle birlikte Çankırı’nın gündemini belirlemeye, oynamayan taşları oynatmaya, kendilerini “dokunulmaz” görenlere “göstere göstere dokunmaya” bundan böyle de aynı kararlılıkla devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. 

Ortaya koymuş olduğum "gazetecilik" değerlerine ve “habercilik” konusunda göstermiş olduğunuz ilgiye, yardıma ve her türlü katkıya gönül dolusu şükranlarımı sunuyor, bu vesile ile Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, yaşamınızın “bayram” tadında sürmesini diliyorum. 

Saygılarımla... Vedat Beki (26 Kasım 2009 Perşembe)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler