Yıldıztepede kayak pisti yok! Kimse kimseyi kandırmasın!

Yıldıztepe'de kayak pisti yok! Kimse kimseyi kandırmasın!

Yıldıztepe'de hizmete girdiği iddia edilen 4700 m'lik kayak

pistinde ilk kayan Vali Şemsettin Uzun olmuş! Vali Uzun ve beraberindekiler, yaz boyunca sürdürülen çalışmalar sonucu yapılan pist üzerinde ilk kez kayma denemesinde bulunmuşlar ve de oldukça mutlu olduklarını ifade etmişler!

Haberi (hem de görüntülü olarak) başta "dijital cazgır" ve yerel basında görünce  "ne diyeceğimizi" şaşırdık! Hem de öylesine şaşırdık ki, bunu kelimelerle anlatmak imkansız!

KENTİN VALİSİ BUNU YAPARSA, CEMAAT NE YAPMAZ Kİ?
Ülkenin "18 plakalı" şehrini yönettiğinden "bihaber" bir Vali ile karşı karşıya olduğumuzu "bir kez" daha görmüş olmanın "üzüntüsünü" yaşadık!

Biz biliyoruz ama Vali Uzun bilmiyor! Neyi mi? (Biz, bilmediğini düşünmüyoruz! Bilerek böylesi bir "suç" işlemiş olmasına şaşırıyoruz)

Yasalar ve yönetmelikler der ki; yapılan kayak pistleri, "güvenlik testi” yapılmadan ve o piste “kayılabilir” raporu verilmeden “kayak” yapılmaz! Vali Uzun ve beraberindekilerin geçtiğimiz pazar günü kayak yaptıkları bölgenin ne yapılmış bir "testi" ne de yapılan bu test sonucunda "kayılabilir" raporu mevcut!

Vali Uzun, kendisi ile beraber yanına Jandarma Komutanını da alıyor! O yetmiyor, sayın komutan iki çocuğunu giydirip kuşandırıp o pistte kayak yapıyor! Sadece kayak yapmayla kalınmıyor ve "pistin ne kadar harika olduğu" ballandıra ballandıra "en yetkili ağızlardan vatandaşa" aktarılıyor!

Yani; Vali Uzun ve beraberindekiler o pistte kayarak “hayatlarını” riske atıyorlar! Bununla da kalmıyorlar, sokaktaki vatandaşın hayatlarını “riske” atmaları için çağrıda bulunuyorlar!

Ve böylesi bir "REZALET" 18 plakalı kentin Valisi tarafından "icra" ediliyor! Ama bütün bunları hem Çankırı hem de Çankırı'yı takip edenler "sessizce" zorunda kalıyor!

GÜVENLİK RAPORU OLMAYAN PİSTTE "KAYAK" YAPILMAZ!
Güvenlik testi yapılmayan ve adına da “kayak pisti” denilen “genişletilmiş yolun” üzerinde “Vali ve Garnizon Komutanı+ çocuklar"ın yaşamını riske atan eylem, cümle aleme hem de “görüntülü” olarak başta “dijital cazgır” olmak üzere, Valilik resmi sitesi ve yerel basına “servis” ediliyor!

Şu dakikaya kadar bir Allah’ın kulu çıkıp da (işin yetkilisi ya da yetkisizi) “işin vehametini” ortaya koyma zahmetinde bulunmadı! Hoş, böylesi bir davranışı yapacak kapasitede kim ola ki?

Sözcü18.com olarak “bizzat” Vali Şemsettin Uzun tarafından “kamuoyuna” duyurulmasına izin verilen “cana mal olabilecek” düzeydeki bir duruma “çanak” tutulmasına izin vermemiz ya da “göz yummamız” mümkün olamazdı!

EY VATANDAŞ, DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN!
Ilgaz/Yıldıztepe’e kayak pisti falan yok! Vali Uzun’un ve beraberindekilerin “kayak” yaptıkları yer “genişletilmiş yol”dur! Aksini iddia eden var ise, buyursun!

İkincisi; o “genişletilmiş yol”da sakın ola kayak falan yapmaya kalkmayın! Allah muhafaza canınızdan olabilirsiniz! Bizden uyarması…

Bununla birlikte, bu ilin Gençlik İl Spor Müdürü konuyla ilgili bir açıklama yapmalı ve bu pistle ilgili "hangi hal ve durumda" bulunduğunu en azından Çankırı kamuoyuna "resmi" ağızdan duyurmalıdır! Ama, işi "kıvırmadan" ve "bükmeden"!

Bunun ötesinde bir duyurumuz da Cumhuriyet Savcılarına: Vatandaşın can ve mal güvenliğinden sorumlu olan Sayın Vali Şemsettin Uzun; sergilemiş olduğu icraat ve "Bizde yaz boyunca yaptığımız çalışmalarla pistimizi hazırladık. Burada üç adet babyliftimiz var. Ankara’ya bir buçuk ve istanbul’a üç buçuk saatlik mesafedeki bu kayak merkezi Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden biri olmaya aday, tüm kayak severleri Ilgaz’a bekliyoruz" şeklindeki açıklaması ile bunun "yayımlanmasına" izin vermesi ile birlikte "vatandaşının can ve mal emniyetini riske atmıştır" (!) Yayımladığımız haberimizin sizlerce bu sayfalardan "doğrudan" bir ihbar olarak kabul edilmesidir!

Son not: Gerçekleştirilen çalışma ve yapılan "kişisel" organizasyonda "minimum" düzeyde bölgenin tanıtımı için bir gayret şüphesiz ki vardır! Ancak, "kaş yapalım derken göz çıkarma" deyimi yaşanılan bu olayda tam yerine oturuyor! Kamuoyu oluşturma adına hiç kimsenin (buna kentin valisi de dahil) 3'üncü şahısların hayatını riske atması düşünülemez.

SÖZCÜ18.COM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler