Ziraat Bankası konut kredisinde faizi indirdi

Ziraat Bankası konut kredisinde faizi indirdi

Ziraat Bankası, bugünden geçerli olmak üzere konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürdü.

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, banka bugünden geçerli  olmak üzere, tutarı 500 bine kadar konut kredilerine yönelik faiz oranlarını,  azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek aylık yüzde 0,99'a indirdi.

Banka, tutarı 500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan konut  kredileri için aylık faiz oranını da 180 ay vadeye kadar yüzde 1,19'a düşürdü.  Öte yandan 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konutlar için kredi kullanılması  halinde, azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1,39 olarak belirlendi.

Kredili çalışan konut sektörü firmaları, Ziraat Bankası ile  anlaşmaları halinde katkı payı ödeyerek daha uygun faiz oranları ile  müşterilerine kredi kullanma imkanı sağlayabilecek.

Tüketici kredisi faiz oranlarını da düşüren Ziraat Bankası, azami 60  ay vade için maaş müşterilerine yüzde 1,49'dan, diğer müşterilere ise yüzde  1,59'dan tüketici kredisi kullandıracak.

Öte yandan kredi değerlendirme notu A olan firmalar, yüzde 17 faizle  Ziraat Bankası'ndan kurumsal kredi kullanabilecek. Kurumsal kredi faizleri; kredi  değerlendirme notu B olan firmalara yüzde 17,50'den, C olan firmalara ise yüzde  18'den uygulanacak. Yapılandırma ve 24 aydan uzun vadeli kredilerde ise azami  yüzde 19 faiz oranı uygulanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler