• BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 28 °C
  • Eskişehir : 20 °C

Aday Kıcıman'a 'çekil' baskısı!

Aday Kıcımana çekil baskısı!
MHP Çankırı İl Kongresine sayılı günler kala iki adaydan biri olan Muharrem Kıcıman'ın Genel Merkez'de görüşmeye çağırıldığı öğrenildi.

17 Mart Cumartesi günü yapılacak olan MHP Çankırı İl Kongresine sayılı günler kala ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Hafta başında MHP Genel Merkezine davet edilen işadamı Muharrem Kıcıman'a "adaylıktan çekilmesi yönünde" telkinde bulunulduğu öğrenildi.

Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre hafta başında (pazartesi) MHP Genel Merkezine davet edilen işadamı Muharrem Kıcıman, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ile görüştü. Görüşmeden sızan iddialara göre Yalçın'ın "Cumartesi günü yapılacak olan Çankırı İl kongremize tek adayla girmek istiyoruz. Bu nedenle sizin de adaylıktan çekilerek diğer adayımıza destek vermenizi uygun buluyoruz" şeklinde telkinde bulunulduğu belirtiliyor.

İddialar bununla da kalmıyor; Semih Yalçın'ın Kıcıman'a "Kongrede seçilmiş olsanız dahi, Genel Merkez olarak sizi görevden alırız" denildiği ve buna karşılık Kıcıman'ın da "Ben seçileyim siz de beni pazartesi günü görevden alın" şeklinde yanıt verdiği konuşuluyor.

KICIMAN: DELEGE TERCİHİNİ YAPACAK

İddialarla ilgili olarak işadamı Muharrem Kıcıman'a ulaştık ve kendisi "Benim İl Başkanlığı adaylığımdan çekilmem sözkonusu değil. Seçim ile ilgili çalışmalarımı sürdürmekle meşgulüm. İlçe ziyaretlerini gerçekleştirdim. Çankırı Merkez'de partili arkadaşlarımı ziyaret ediyorum. Cumartesi günü kongre salonuna girerek seçime katılacak ve delegenin tercihini bekleyeceğiz." dedi. "Genel Merkeze davet edilip adaylıktan çekilmeniz konusunda herhangi bir telkinde bulunuldu mu?" şeklindeki sorumuza Kıcıman "Ben Genel Merkez'de görevli partimiz temsilcileriyle görüşmeler yaptım. Semih Beyle de görüştüm. Ancak sizin ifade ettiğiniz şekilde herhangi bir diyalog yaşanmadı" derken "Ben 33 yıldır bu davaya hizmet veren birisi olarak, 30 yıl önce dünyaya gelen kızına 'Ülkü' adını veren bir partili olarak, seçimi kaybetsem de partimdeyim ve partime hizmet etmeye devam edeceğim. Benim böylesi polemik yaratacak olaylarla ilgim yok" dedi. Kıcıman sözlerini "Kongreye az bir süre kaldı. Delege tercihini sandıkta yapacak. Bekleyelim görelim" diyerek tamamladı.

SEMİH YALÇIN KONGREYE GELİYOR

Öte yandan 17 Mart Cumartesi günü yapılacak MHP Çankırı İl Kongresi'ne Genel Merkezden, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Semih Yalçın'ın katılacağı öğrenildi.

Yorumlar
BOZKURT
14 Mart 2012 Çarşamba 14:46
Kıcıman gelsin Devlet gitsin
Sayın Kıcıman ve sayın Başkanım Ali Bey yolunuz açık olsun. Benim ve bu davanın bir tane sorunu var o da o koltuğa layık bir Genel Başkan. İl Başkanı Ahmet olmuş Mehmet olmuş hiç önemli değil bu davanın en büyük sorunu Genel Başkan. Sayın Dr. Devlet Bahçeli gitmediği müddetçe hiç kimse partimizde hiç birşey yapamaz. Saygılarımla.
88.230.101.81
MUSTAFA
14 Mart 2012 Çarşamba 14:27
tabela partisi olun
MHP genel merkezi bundan önceki yönetimi referandumda yüksek evet çıktığı için görevden almıştı. osmaniye'de % 58 evet çıktığını unutuyorlar galiba. görevden alacakmışsınız alın alın .. bunlar sizin son görevden aldığınız yönetimler olur ..
88.249.5.231
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim