• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 22 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 19 °C
  • Antalya : 21 °C
  • Eskişehir : 13 °C

Çerkeş Belediyesi'nden Filiz'e 'ruhsat' engeli!

Çerkeş Belediyesi'nden Filiz'e 'ruhsat' engeli!
Sözcü18'den yine gündem yaratacak bir haber...

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, AK Parti Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz'in oğlu İsmail Filiz adına Bedil köyünde yapılacak olan 30 bin kapasiteli 'tavuk kümesi' projesine ruhsat vermedi.

KARARDA ISRAR STRATEJİYİ DEĞİŞTİRDİ
Bedil köyünde girişinde D-100'e cepheli yaklaşık 20 dönümlük araziye 30 bin kapasiteli tavuk çiftliği kurma yolunda Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı'dan gerekli desteği göremeyen Milletvekili Filiz, işlerin sapa sardığını gören AK Partili milletvekili Hüseyin Filiz, iddialara göre oğlu İsmail Filiz'i Çerkeş Belediye Başkanıyla görüşmeye gönderdi.

Çerkeş'e gelerek Başkan Sopacı ile görüşen oğul Filiz'in kararı değiştirme yönünde başarı sağlamadan geri döndüğü belirtildi.

MİLLETVEKİLİ ÇAREYİ ÖZEL İDAREDE BULDU
Yaşanan olumsuz gelişmeler üzerine tavukçuluk projesini hayata geçirme arzusunu kaybetmeyen milletvekili Hüseyin Filiz, çözümü Çankırı İl Özel İdaresinde buldu.

Arazisi üzerine tavukhane kurmak için Çankırı İl Özel İdaresine başvuruda bulundu ve projesiyle ilgili izni geride bıraktığımız haftanın son gününde almayı başardı.

BAŞKAN SOPACI: DOĞRUDUR! RUHSATI İPTAL ETTİM
Konuyla ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı "Çerkeş'in geleceği için olumsuz gelişmelere yol açabilecek böylesi bir tavuk çiftliği projesine onay vermemiz mümkün değildi" dedi. 

BEDİL KÖYÜ MUHTARI ERDOĞAN: KÖYLÜ KÜMES İSTEMİYOR!
Yaşanan olayların beşiği olan Bedil Köyünde yaşayanlar bu olayla ilgili neler düşünüyor diye sorduk ve köyün muhtarı Bekir Erdoğdu'ya ulaştık. Muhtar Erdoğdu "Bedil köyü halkı olarak köyümüzün girişine tavuk kümesi istemiyoruz. Konuyla ilgili olarak yaklaşık 270 imza toplandı. Çoluk-çocuk, genç-yaşlı, kadın-erkek herkes karşı. Buraya tavuk kümesi için vurulacak kazmanın karşısında olacağımızı herkes bilsin" dedi.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Yaşar Kaynar
14 Haziran 2014 Cumartesi 01:55
01:55
Bedilliler 270 imza toplayıp bu yatırımı istememişler, İstenmeyen aş karın ağrıtır. Milletvekili de olsa kendini halktan üstün göremez. “Onlar yararlarını düşünemiyorlar” diyemez. Sn. Hüseyin Filiz yatırımı için Bedillilerle görüşmeli, ikna etmeli, olmazsa yatırımı başka bir yere kaydırmalıdır. Köylüleri huzursuz etmemelidir.
213.43.32.127
arslan
11 Haziran 2014 Çarşamba 10:06
10:06
bu nasıl bir iştir tüm memleket gelecek yatırımcıları kaçırmaya çalışıyor çankırı niye gelişmiyor ortada ayıptır. sn editör sen doğru haberden yanayım diyorsun ya sence istambul'da dizi çeken bir insan buraya gelecek vakit bulur mu işte bu komik oraya sn vekilin oğlu değil ruhsat ve proje sahibi ismail arslan bey geldi. ya bu olanlar ne kadar komik
176.33.254.176
Çerkeş'ten bir dost.
11 Haziran 2014 Çarşamba 09:07
09:07
Çankırı'yı çiftlik etmişler. İstedikleri ruhsatı alıyorlar. Çankırı'nın şişmanları orada oturup Çerkeş hakkında ahkam kesiyorlar. Buradaki tavuk çiftliğinin pisliğini, kokusunu biz çekeceğiz onlar ağalarına yalakalık yapmış olacaklar. Bu gidişle Çerkeş Çankırı'dan resmen olmasa da fiilen kopar. Karga köyünü bitirdi şimdi sıra Bedil'e geldi.
78.187.132.23
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim