• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 24 °C
  • İstanbul : 26 °C
  • İzmir : 29 °C
  • Çankırı : 23 °C
  • Antalya : 25 °C
  • Eskişehir : 21 °C

Kılıçdaroğlu Çankırı'da: Seçtiğiniz milletvekili çiftliğine çiftlik kattı!

Kılıçdaroğlu Çankırı'da: Seçtiğiniz milletvekili çiftliğine çiftlik kattı!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çankırı Belediye Meydanında yıllar sonra vatandaşla buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemaal Kılıçdaroğlu, partisinin Çankırı Belediye Meydanı’nda düzenlenen mitinginde, işçiler, köylüler, emekliler, memurlar, ezilenler, yoksullar için çalıştığını söyledi. Çankırı’dan son 10 yılda 87 bin 195 kişinin göç ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, 13 yılda 6 milyon 250 bin kişinin işsiz, 17 milyon kişinin yoksul olduğu savundu.

Hükümetlerin asıl varlık nedeninin yoksulluğu, işsizliği bitirerek refah içinde bir toplum yaratmak olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, halk zenginleştirmek için iktidara gelmek istediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Sizin çocuklarınız işsiz kaldığında KPSS sınavına giriyorlar, acaba iş bulabilir miyiz diye? Onların çocukları, o Ankara’da oturan beylerin çocukları, hiçbir sınava girmeden doğrudan devlet memuru oluyorlar. Bu gerçeği bile bile hala Çankırı ‘Biz artık uyandık, biz artık harama ortak olmak istemiyoruz, yalana ortak olmak istemiyoruz’ diyecek mi” diye sordu.

ERDOĞAN'A ZOR SORU: PAPA'YI NİYE GÖSTERİYOR?
Türkiye’de israf olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vicdanı olan bazıları ‘Bu kadar israf olmasaydı vergiye bile gerek kalmazdı’ diyor. İsraf haram mı? Hepimiz bunu biliyor muyuz? Peki bu Ankara’daki beylerden bir tanesi israf için kimi gerekçe gösterdi? Papa’yı. Bu, Müslüman değil miydi? Papa’yı niye gösteriyor? Sevgili Peygamberimizi niye göstermiyor, nasıl yaşadığını niye anlatmıyor? Bunu anlatmamın nedeni şu, bütün vatandaşlarıma sesleniyorum, gidip sağda solda konuşuyorlar ‘Kılıçdaroğlu gelirse şunu yasaklayacak bunu yasaklayacak’ diye hiç kimse endişe etmesin Kılıçdaroğlu insan dostudur, Kılıçdaroğlu insanı sever, yüreğinde insan sevgisi vardır.”

“REFAHI TABANA YAYACAĞIM"
Ülkede huzuru, mutluluğu sağlamak için her türlü tedbiri alacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, “13 yılda ne yaptıklarını biliyorsunuz, ben onları anlatmayacağım. Ben önümüzdeki 4 yıl içerisinde CHP iktidarında neler yapacağımızı size anlatayım. Refahı tabana yayacağım. Herkes kalkınmadan, büyümeden nasibini alacak, aç ve açıkta insan bırakmayacağım” diye konuştu.

ANNELERE SESLENDİ
Miting alanında a
nnelere seslenen Kılıçdaroğlu, “Sizden isteğim bütün annelere ulaşın, onlara şunu söyleyin ‘Kılıçdaroğlu diyor ki her eve huzur, her eve bereket getirecek. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak.’ O hanelerde kadıncağıza diyeceğiz ki: Git bankada hesap aç, her ay sana en az 720 lira para bankadaki hesabına yatıracağız. Alacaksın sen de memur, emekli, işçi gibi, çoluk çocuğunun geçimini sağlayacaksın seni kimseye muhtaç etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN SOSYAL YARDIMLARI EN AZ 2 KATINA ÇIKARACAĞIZ" 
“Kılıçdaroğlu, gelirse sosyal yardımlar kesilecek” yönünde iddialar bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Niye keseyim. Açık ve net söylüyorum, hiçbir sosyal yardımı kesmeyeceğiz. Tam aksine bütün sosyal yardımları en az 2 katına çıkaracağız. 13 yılda 17 milyon yoksul yarattılar. Sözüm söz 4 yılda bu coğrafyada, bu güzel ülkede, benim bayrağımın altında hiçbir aile yoksul olmayacaktır. Yoksulluğu tarihe gömeceğim” dedi.

EMEKLİYE 2 MAAŞ İKRAMİYE
Emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye vereceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“(Emekliye parayı nereden, kimlerden bulacaksın) diyorlar. Hayatımda duyduğum en ahlak dışı soru. Ya emekliye ne veriyorsun, allah aşkına, verdiğin para nedir? 350, 450, 550, bin, bin 250 lira aylık alıyor zaten. ‘Ayda 10 bin lira vereceğiz’ desek haklılar. O zaman sorarsın ‘Nereden bulacaksın’ diye. Ayda 10 milyar vermiyoruz. 2 bayramda 2 maaş ikramiye veriyoruz. Hani o ‘çerez parası’ diyorlar ya, toplasan o çerez paralarını bile geçmez.

Yeni bir propaganda daha başlatıldı. Şunu diyorlar, ‘Kılıçdaroğlu verecek ama 2 maaş ikramiyeyi 1 kez verecek ondan sonra kesilecek.’ Buna da kesinlikle inanmayın. Bir numaralı kanun, CHP iktidarında emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye verilmesi yönünde olacak. Her Ramazan Bayramı her Kurban Bayramı’nda vereceğiz, bu kadar açık. Yine şu propagandayı yapıyorlar, ‘Kılıçdaroğlu söz verdi ama Bağ-Kur emeklilerine vermeyecek.’ Niye vermeyelim? Bağ-Kur emeklisi de en düşük emekli aylığı alan esnaf sanatkarlar. Ona da vereceğiz. Bu tür propagandalara inanmayın. Ama bir gruba vermeyeceğiz onu söyleyeyim, milletvekili emeklilerine, kimse kusura bakmasın onlara 1 maaş ikramiye yok.”

"CHP GENEL MERKEZ'DEKİ ŞERO'YA DEDİM Kİ..."
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sözlerini "Genel Merkez'deki Şero'ya söyledim dedim ki, 'Sen bütün kedilere haber ver, hiç kimse elektrik santrallerine, trafoya girmesin' dedim. Hiç endişe etmeyin sandıklara sahip çıkacağız. Ama sizden bir isteğim var, sandığa giderken geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşı ikna edeceksiniz." dedi.

ÇANKIRI, KAYA TUZUNUN BAŞKENTİ 
Kılıçdaroğlu sözlerini “Vatandaşlarımıza 'Tuzu kokuttu' pankartını açtırmamışlar. Kokuttun kardeşim, memleketi kokuttun. Yolsuzluklar diz boyu. Tuzu kokuttular yani.” diyerek tamamladı.

İSİM VERMEDEN HÜSEYİN FİLİZ'E FENA YÜKLENDİ?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının bir bölümünde isim vermeden AK Parti Çankırı 2. sıra adayı Hüseyin Filiz'e fena yüklendi. İşte o cümleler:

"Size ne verdiler? O zaman hepimiz şapkamızı önümüze koyacağız ve düşüneceğiz.
Siz onlara iktidar verdiniz, siz onlara milletvekili verdiniz. Verdiğiniz milletvekili cebi için çalıştı, çiftliğine çiftlik kattı. Yetmiyor mu artık bu? Bişey daha söyleyeyim: Kendilerine o kadar güveniyorlar ki 'Nasıl olsa kimi aday göstersek Çankırılı oy verir' diyorlar ithal aday getiriyorlar! Allah aşkına koskoca Çankırı'da Çankırılı yok mu?"

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NU İL BAŞKANI TATLICI,
MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ATALAY VE TEKİN KARŞILADI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankırı'ya girişte başta İl Başkanı Fikret Tatlıcı olmak üzere, milletvekili adayları Murat Berat Atalay ve İlhan Tekin ile birlikte, İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve Isparta milletvekili Ali Haydar Öner karşıladı.

kemal-kilicdaroglu-cankiri-murat-berat-atalay-resim-05.jpg

fikret-tatlici-kemal-kilicdaroglu-cankiri-resim-05.jpg

kadir-gokmen-ogut-resim-05.jpg

kadir-gokmen-cankiri-resim-05.jpg

chp-cankiri-atalay-resim-05.jpg

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
Emin
01 Haziran 2015 Pazartesi 10:22
10:22
Çankırı eski ÜNLÜ il hukuk işleri müdürü diye kendini tanıtan adamda gördü bu gözler ya daha ne diyeyim. Şu ifade bile CHP'nin neden asla iktidar olamaycağını gösteriyor.
88.240.64.173
ismail hakkı
31 Mayıs 2015 Pazar 13:25
13:25
mhp nin mitinginden daha kalabalıktı
176.40.190.238
büşra
30 Mayıs 2015 Cumartesi 22:14
22:14
yorumlardan bu kadar korkma basında özgürlük nerde kalıyor yoksa ;)
212.252.167.247
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim