• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • Ankara : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Çankırı : 16 °C
  • Antalya : 18 °C
  • Eskişehir : 15 °C

Nesimi Soner Dedeoğlu'nun ses kaydı

Nesimi Soner Dedeoğlunun ses kaydı
dailymotion.com sitesine düşen son ses kaydı Türkiye'yi tam anlamıyla şoke etti.

İşte o ses kaydından bazı başlıklar:

KEMAL BURKAY’IN MECLİSTE “APO DERİN DEVLETİN VE ERGENEKON'UN ADAMI” İFADELERİNİ ASKERLER DE DOĞRULADI. BİZ NEYLE MÜCADELE ETMİŞİZ?

12 sene Özel kuvvetlerde aktif görev yapmış olan Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu’nun ses kaydı Ergenekon yapılanmasının ve PKK terör örgütünün Gladyo olarak da bilinen Özel Kuvvetlerle ilişkisini deşifre ediyor. Ses kaydında özetle;

Ses kaydını dinlemek istiyorsanız - TIKLA

“Özel Kuvvetler’de maalesef Ergenekon diye bir şey var. Ergenekon’dan tutuklu olan herkesin nerde görev yaptıklarını, nerde ne şekilde kullanıldıklarını biliyorum. Abdullah Öcalan da Murat Karayılan da devletten gayri nizami harp eğitimi almış kişilerdir. Cem Ersever, Abdullah Çatlı’dan farkları 10 yıl görev yaptıktan sonra öldürülememiş olmalarıdır. Korkut Eken konuşsa o da ölür. Silahlı Kuvvetler’de daha fazla kalmak istemiyorum. Yeter, bu meslekte kaldıkça değer yargılarımızı yiyeceğiz. Devletin bekası diye farklı işler yaptırıyorlar. Olayları (görev aşkını) abartmayın. Ben 3 sene eve hiç gitmedim, telefon açmadım, oğlumu 3 yaşında gördüm. Şehit olanlarımıza enayi gözü ile bakıyorlar.” demektedir.

 ♦ İÇ GÜVENLİK BİRLİKLERİNDE EĞİTİLEMEZ KAZMALARLA BİZİ OPERASYONLARA GÖNDERİYORLAR. ŞEHİT VERMEMİZ KAÇINILMAZ

 ♦ İÇ GÜVENLİK BİRLİKLERİNİN ŞEYDE OPERASYONLARDA HİÇBİR ŞEYİ YOK. HİÇ OLMAZSA KOMANDO BİRLİKLERİNDEKİ ADAMLAR ÜÇ AŞAĞI BEŞ YUKARI KOMANDO EĞİTİMİ ALMIŞ OLUYOR. İÇ GÜVENLİK BİRİMİNDEKİ ADAMLARIN HİÇBİR ŞEYİ YOK Kİ. ANNESİNİN EĞİTİMİNİ ALAMAMAŞ, ANNE BABA EĞİTİMİNDEN YOKSUN, OKULA GİTMİŞ ÖĞRETMENİ EĞİTEMEMİŞ, AĞAÇ TAM HAMURKEN BUNA TAM ŞEKİL VEREMEMİŞLER, ODUNLAŞMIŞ HADİ SEN BUNU EĞİT DİYE BANA GELİYORLAR. TAMAM MI? HADİ EĞİT. BİZ DE BURDAKİ KAZMA ASKERLERLE OPERASYONA GİDİYORUZ İŞTE YAA. KAZMA ASKERLERLE GİDİYORSUN ÇATIŞMAYA. HAKKÂRİ’DE BEN ORDAYKEN 970 KÜSUR ŞEHİT VARDI. ŞİMDİ 1400 KÜSUR OLMUŞ. 2005’TE 900 KÜSURDÜ. ŞİMDİ 500 TANE DAHA ŞEHİT VERMİŞİZ. YANİ ORASI ÖYLE. NE ZAMAN ÇIKSAN OPERASYONA DURMADAN ŞEHİT VERİRSİN YAA. DAĞLICA DA ÖYLE.

♦ ÜÇ BUÇUK SENE DAĞDA KALDIM. EVE TELEFON BİLE AÇAMADIM. GELDİĞİMDE OĞLUM 3 YAŞINDAYDI.

♦ SAĞ,  SOL HER TARAF DAĞ SİLSİLESİ. HER YER SENİN ADINA MAYINLI. 12 SENE ÖZEL KUVVETLERDE ÇALIŞMIŞ BİRİSİ OLARAK SÖYLÜYORUM BUNU SİZE. ABARTMAYIN YANİ OLAYI. ŞEHİT OLANLARA, ÖLENLERE SALAK GÖZÜYLA BAKIYORLAR. KALANLARINIZA KİMSE SAHİP ÇIKMIYOR KARDEŞİM. ÇIKMIYOR. BEN ÜÇBUÇUK SENE KALDIM ORDA ÜÇ BUÇUK SENE BOYUNCA EVE HİÇ GELMEDİM BEN. HİÇ. OĞLUM 3 YAŞINA GELMİŞTİ. BEN 3 YAŞINDAN SONRA GÖRDÜM OĞLUMU, VALLAHİ. NE BİR TELEFON, NE BİR ŞEY.

♦ ÖZEL KUVVETLERDE DEVLETİN BEKASI DENİLEREK ÇOK FARKLI İŞLER YAPTIRTIYORLAR. ÇOK ŞEY BİLİNCE DE TEHLİKELİ BOYUTLARA GELİYORSUN.

♦ ŞİMDİ DE TABİ BİZ O ZAMAN ÖZEL KUVVETÇİ OLMAKLA GURUR DUYUYORDUK. ŞİMDİ ÖZEL KUVVETÇİ DEDİĞİM ZAMAN ERGENEKON MU DİYORLAR BAZEN BANA. BAĞLANTIN VAR MI DİYORLAR YANİ. ÖZEL KUVVETLERDEKİ ADAMLARA ÇOK FARKLI İŞLER YAPTIRTIYORLAR. YANİ AKLINIZA GELMEYECEK HER TÜRLÜ DEVLETİN BEKASI İÇİN GEREKLİ OLAN HER TÜRLÜ ŞEYİ YAPTIRTIYORLAR ADAMA. ŞİMDİ BÜTÜN BUNLARIN HEPSİNİ BİLİRSEN TEHLİKELİ BOYUTLARA GELİYORSUN DEMEKTİR.

♦ ERGENEKON TARZI YAPILANMA MAALESEF VAR. ERGENEKONDAN İÇERDE OLANLARIN HEPSİNİN NERDE, NE ŞEKİLDE KULLANILDIĞINI BİLİYORUM.

♦ MESELA ŞEYİN ERGENEKON OLAYININ İÇİNDEKİ ADAMLARIN HEPSİNİN ŞU ANDAKİ GÖREVİNİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUM BEN MESELA. AMA ADAMLARIN TAMAMINI BİLİYORUM BEN YANİ. NE İŞE YARADIKLARINI, NE YAPTIKLARINI, DAHA ÖNCE NEREDE GÖREV YAPTIKLARINI, NASIL, NERDE, NE ŞEKİLDE KULLANDIĞIMIZI FALAN BİLİYORUM YANİ. ONUN İÇİN YANİ, KENDİ ELİNLE ADAMLARI YETİŞTİRMEYECEKSİN.

♦ GAYRİ NİZAMİ HARPTE KURAL BUDUR. YETİŞTİRİRSİN, TEHLİKELİ OLDUĞUNDA ÖLDÜRÜRSÜN. CEM ERSEVER, ABDULLAH ÇATLI BUNLAR İMHA EDİLENLER.

♦ GAYRİ NİZAMİ HARPTE ŞU VARDIR. ÜLKENİN MENFAATİ İÇİN ADAMI EN ÜST NOKTALARA KADAR YETİŞTİRİRSİN. TEHLİKELİ OLACAĞI ZAMAN İMHA EDERSİN. YANİ BU BÖYLEDİR YANİ. CEM ERSEVER İMHA EDİLMİŞTİR. ABDULLAH ÇATLI İMHA EDİLMİŞTİR. KORKUT EKEN SESİ SOLUĞU ÇIKIYOR MU BU YAKINLARDA. İMHA EDİLİR. TAMAM, MI? BUNUN GİBİ BELLİ BAŞLI ADAMLAR. FAYDALANILIR, İSTİFADE EDİLİR, DEVLETİN BAŞINA BELA OLACAĞI ZAMAN İMHA EDİLEN ADAMLARDIR.

♦ ABDULLAH ÖCALAN VE MURAT KARAYILAN, GAYRİ NİZAMİ HARP EĞİTİMİ ALMIŞ DEVLETİN ADAMLARIDIRLAR. KARAYILAN, KARA HARP OKULU 1988 DEVRESİNDENDİR. BİZ NİYE MÜCADELE EDİYORUZ? BU MESLEKTE KALDIKÇA DEĞER YARGIMI YİYORUM

♦ MESELA DEVLETİN GAYRİNİZAMİ HARP YAPTIRTIP DA ÖLDÜREMEDİĞİ ADAMLARDAN BİR TANESİ DE KİMDİR? ABDULLAH ÖCALAN’DIR. DEVLETİN ADAMIDIR, YETİŞTİRDİĞİ. ABDULLAH ÖCALAN 10 SENE KADAR DEVLET İÇİN ÇALIŞMIŞ BİR ADAMDIR. 10 SENEDEN SONRA İMHA EDEMİYORLAR. DEVLETİN BAŞINA BELA OLUYOR. NİYE YAPTIRTTIK NİYE MÜCADELE ETTİK YANİ BİZ?

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim