• BIST 102.037
  • Altın 197,897
  • Dolar 4,7386
  • Euro 5,5528
  • Ankara : 28 °C
  • İstanbul : 26 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 27 °C
  • Eskişehir : 26 °C

Rektör Savaş istifanın eşiğinde

Rektör Savaş istifanın eşiğinde
Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılmanın eşiğine geldi...

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'ın AK Parti'den milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etmesi bekleniyor.

Prof. Dr. Savaş'ın konuyla ilgili olarak bugün Ankara'da Hükümet Sözcüsü Beşir Atalay'la görüşeceği öğrenildi. Rektör Savaş'ın bu görüşmeden çıkacak sonuca göre görevinden istifa edip etmeyeceği şekillenecek.

REKTÖR SAVAŞ İSTİFA ETMELİ VE
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMALI... NEDEN Mİ?
Genel seçim takviminin açıklanmasından sonra Çankırı siyasi gündeminde 'aday olup olmayacağı' sıkça gündeme gelen Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'ın kendisine yöneltilen soruya son olarak "Siyasi partilerden teklif bekliyorum" şeklinde yanıt vermişti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi'nin kuruluşundan bu yana "Rektör" olarak hizmet veren Ali İbrahim Savaş'ın, geride bıraktığımız süreç içerisinde göstermiş olduğu performans, kendisinin olası milletvekili olarak şehre verebileceği hizmetleri de bizlere resmetme fırsatı veriyor.

Bunun ötesinde; Mevcut milletvekilleri Av. İdris Şahin ve işadamı Hüseyin Filiz'in geride bıraktığımız 4 yılda ortaya koydukları başarılı (!) performans da sayın Rektör Savaş için önemli bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Hele hele iki milletvekilinin 4 yıllık dönemlerinin büyük bir bölümünü karşılıklı olarak uzlaşmaz tavırlar içerisinde geçirmelerinden dolayı AK Parti Genel Merkezi tarafından partinin 7 Haziran listelerinde yer alma şanslarını da ortadan kaldırdığında; Rektör Savaş'ın listede yer alma ihtimalini güçlendirmekte.

Yaptığımız bu kısa değerlendirme ışığında, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'ın, sahip olduğu bilgi, birikimle birlikte Üniversite üzerinden şehre verdiği hizmetleri alt alta sıraladığımızda, 'Çankırı milletvekilliği'nin çok da uzakta olmadığını dile getirmek 'safdillik' olarak görülmemelidir diye düşünüyoruz.

Rektör Savaş'ın bugün gerçekleştireceği Beşir Atalay randevusunun da bu gelişmeler ışığında olumlu geçmesini diliyor, olası istifanın başta kendisine, sonrasında da Çankırı'ya hayırlar getirmesini diliyoruz.

SÖZCÜ18

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
m.ali erdem
16 Şubat 2015 Pazartesi 00:11
00:11
hoca zeki bi insan adam gibi de adamdır siyasilerin emirlerini yerine getirmediği için hocayı gaza getirip istifa ettirip şutlayacaklardı ama benim bildiğim hoca oyuna gelmez anketlerde bilerek 2 sıraya koyup istifa ettireceklerdi plan tutmadı çankırının sana daha ihtiyacı var hocam sen yerinde dur siyaset sana göre değil sen fırıldak olamazsın... saygılar...
78.166.237.36
Çankırılı
14 Şubat 2015 Cumartesi 07:34
07:34
Yaptığı ve yapabileceği tek şey pürüzlüktür,adam dediğinin bir duruşu olur siyasi partilerden teklif bekliyorum ne demek
188.57.142.101
Gariban
10 Şubat 2015 Salı 20:56
20:56
Çankırılı rumuzu ile yazan arkadaş doğru söylemiş ama yanlış sonuca gitmiş, evet Rektör üniversiteyi Ak Partililere kapadı özellikle tokatlıların yardımıyla MHP kadrolaşması yaptı tamam buna itiraz yok hatta ve hatta MHP den milletvekili adayı olacağını bilmeyen konuşmayan MHP li de yok ama Rektör beyin çok kurnaz bir adam olduğunu unutuyorsun gibi. Belki de rektör baktı ki Ak Partiden aday olursa seçilme garantisi yüksek. hem baktı ki son zamanlarda bu partide ihanet edenler, ağır cezalıklar, mercedesciler, şöhretliler baştacı ediliyor benim bunlardan eksiğim yok fazlalığım var diyerek pekala ak partiden milletvekili olabilir. Valla rektör Süleyman Soylu'ya bir kendini tanıtsın marifetlerini duyursun bu iş oldu da bitti maşallah bilin. Çankırı bir 4 sene de rektörü sırtında taşırsa eğilip tükenecek mi?
88.234.127.192
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim