• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • İzmir : 19 °C
  • Çankırı : 13 °C
  • Antalya : 22 °C
  • Eskişehir : 12 °C

"Sözlerimin arkasındayım"

Sözlerimin arkasındayım
Ak Parti milletvekili Av. İdris Şahin "Yapraklı'da dile getirdiğim görüşlerimin arkasındayım" dedi.

Geçtiğimiz hafta MHP'nin Çankırı İl Kongresinde Ordu eski milletvekili Cemal Enginyurt'un "... Dünün sümüklü AKP'lileri şimdi müteahhit" cümlelerine yanıt Yapraklı'dan geldi.

Ak Parti Çankırı milletvekilleri Av. İdris Şahin ve Hüseyin Filiz'in parti çalışmaları nedeniyle bulundukları Yapraklı'da "Kendini bilmez, nerden geldiği belli olmayan, bir zamanlar kendi davasının adamı, ülkücülüğün kitabını yazmış olan Sadi Somuncuoğlu’nun önüne mecliste gerilmek suretiyle Cumhurbaşkanlığı müracaatını yaptırmayan vatandaş, kendini bilmeyerek bizim için, ‘dünün AKP’li sümüklüleri bugün para sahibi oldu’ diyebilecek kadar densizleşebiliyor, yakışıksız beyanda bulunabiliyor” demiş ve sözlerini MHP İl yönetimini de kınayarak "Hüseyin Filiz beyin ve bizlerin her türlü maddi manevi destek verdiğimiz arkadaşlarımız, buna ses bile çıkartmıyorlar. Onlara buradan ‘yazıklar olsun’ diyorum. Biz, bu yakışıksız kelimeyi kullanan şahsı muhatap olarak almıyoruz ama bu memleketin çocuğuna Çankırı meydanında bir il kongresinde laf atacak ve bizim kendi siyasilerimiz buna cevap veremeyeceklerse, onları Allah’a havale ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

MHP TABANI: KİMLERE EKONOMİK DESTEK VERİLDİ?

Ak Parti milletvekili Av. İdris Şahin'in bu açıklaması sonrası Sözcü18 Haber Merkezini arayan bazı MHP'liler "Sayın milletvekili yaptığı açıklama ile kafaları karıştırdı. 'Maddi manevi destek'ten söz ediyor. Şahin, ekonomik desteği kimlere verdi? Bu konuya açıklık getirsin" şeklinde sorular yönelttiler.

ŞAHİN: SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

Milletvekili İdris Şahin'e ulaşan Sözcü18 Haber Merkezi konuyla ilgili soruyu kendisine yöneltti ve şu cevabı aldı:

"Yapraklı ilçe teşkilatımızın düzenlediği programda, İl Başkanımız tarafından şahsıma uzatılan notta MHP İl Kongresinde Ordu eski milletvekili Cemal Enginyurt tarafından dile getirilen 'sümüklü AKP'liler' cümleleri üzerine o açıklamayı yaptım. Gerek Hüseyin Filiz gerekse ben bugüne kadar MHP'li arkadaşlara, Ülkü Ocaklarına talep geldiğinde maddi ve manevi yardımlarda bulunduk. Kongre günü yarışan iki MHP listesinde yer alan bazı isimlere benim şahsımın ekonomik katkıda bulunduğum da vakidir. İnsani boyutlarda gerçekleştirdiğimiz ekonomik katkıları şahıs şahıs dile getirmenin anlamı yok. Ancak Yapraklı'da hangi cümleleri kurduysam bugün de o cümlelerin arkasındayım. Burada üzücü olan durum, bizlerle ilgili o konuşmaları yapan arkadaşa en ufak bir müdahalenin olmayışı ve kendisinin uyarılmamasıdır. Dediğim gibi böylesi bir uyarıyı yapmayanları da Allah'a havale ediyorum."

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
vatandaş
28 Mart 2012 Çarşamba 16:18
çankırı
Önemli olan siyasi görüş değil Çankırının seçtiği vekile söz söyletmemektir. Biz bundan kaybediyoruz Çankırı olarak kenetlenemiyoruz hemşeri olarak sıkıntımız bu. kabul etsekde etmesekde idris şahin ve hüseyin filiz bizim ilimizin seçtiği vekillerdir. sahip çıkmamız lazımdır.
78.162.30.60
Kürşad 18
27 Mart 2012 Salı 10:53
Aynen katılıyorum.
Hüseyin abi olsun İdris Bey olsun yıllardır Ülkücü hareketin isimsiz kahramanlarıdır. Hiç kimsenin haddine de değildir bu abilerin Ülkücülüğünü sorgulamak maddi menfaat demişsin ya maddi menfaati olanları bu kongrede daha iyi gördük İl Başkanlığı seçimlerine gittiniz mi gördünüz mü böyle birşey yok kardeşim biz önce kendimize bakacağız partiyi aile şirketi haline getirenlere sorun hiç sordunuz mu veye partiye yanaştırdınız mı İdris ve Hüseyin Beyi yok Ülkücü arkadaş bir yerlerden aday olunca hain, 10 tane kaset mağdurunu da Genel Başkan yardımcısı yapın ondan sonra alkışlayın.. sahip çıkın..
193.140.8.250
Ülkü Ocaklı
27 Mart 2012 Salı 10:39
Allah ahte vefa versin.
Sametçiğim ben seni kınamıyorum.Ben sana olan vakayı anlatıyorum.Bana biraz Ülkücü Çizgiden bahsedermisin hem ülkücülük kimsenin tekelinde falanda değildir.Bizim Ülkücülük anlayışımız %13 kalıbına giremiyecek kadar bir dar kalıp değildir Bizim Ülkücülük anlayışımız Cihan şumul bir düşüncedir.Senin yaşın genç sanırım Bu hareket Hüseyin FİLİZ Beyi de çok yakınen tanır,İdris ŞAHİN Beyide Cemal ENGİNYURT gibi kaba saba ülkücülükten geçinenleride Çankırımızın Ülkücü tabandan yeteşmiş gerçekten her dönemde Maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen arkadaşlarına bu lafları söylemez söyletmez.
193.140.8.250
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim