• BIST 103.328
  • Altın 193,027
  • Dolar 4,6479
  • Euro 5,4758
  • Ankara : 25 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • İzmir : 27 °C
  • Çankırı : 22 °C
  • Antalya : 31 °C
  • Eskişehir : 24 °C

Su tankı olmayan yol müteahhidi olur mu?

Su tankı olmayan yol müteahhidi olur mu?
Çankırı Belediyesi'nden sokak düzenleme işi alan müteahhitin ne jeneratörü ne de su tankı var!

Çankırı'da yaşanılan tuhaflıklar tükenmek bilmiyor. Zincire eklenen son halkanın ortaya serdiği görüntü evlere şenlik...

Çankırı Belediyesi'nden Tevfik Fikret Caddesinde kaldırım düzenleme işini alan şehrin bilinen yüklenicilerinden Koç Group'un sergilediği performans tam anlamıyla REZALET!

Halen açıkhava şantiyesi haline dönüşen Tevfik Fikret Caddesi üzerinde çalışmalarını yürüten müteahhit firma, mesai dahilinde ihtiyacı olan elektriği ve suyu sokak esnafından tedarik etmekte.

Anlayacağınız yüklenici firma yaptığı hizmetin karşılığı olarak bedel alırken, sokak esnafı da yapılan hizmete mukabil hesapta olmayan bir bedel ödemekte...

cankiri-sutanki-jenerator-sozcu-resim-071.jpg

BELEDİYE İHALEYE KATILANLARDAN
EKİPMAN PARKI SORMUYOR MU?

Konuyla ilgili olarak Sözcü18'e açıklamada bulunan sokak esnafı "Çankırı Belediyesi yaptığı ihalede, işi alacak olan firmanın araç ekipmanları olması gerektiğini şartnameye yazmıyor mu? Yol yapım işi için ihaleye giren firmada basitinden bir jeneratör ve de su tankı yoksa, bundan sonraki benzer ihaleye sokağımızdan berber ya da kafe işleten bir arkadaşımızı sokmayı düşünüyoruz" dediler.

Ülkenin her yerinde benzer işi yapan müteahhit çalışma alanına su tankını ve de jeneratörünü getirirken Çankırı'da bu işlerin böyle olmadığını bir kez daha görmenin üzüntüsünü yaşadığımızın bilinmesini isteriz.

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Yorumlar
İSTANBUL
03 Ağustos 2012 Cuma 12:39
KERİME
bakıyorum yorumlarında dürüstlükten bahsediyosunuz bu uhud değil miydi kendi yıllarca milliyetçiyim diye söylenen gezinen oğlu akp'li il yönetimine sokan bu değil mi niye bu kadar savunuyorsun köylülerinin anlattığına göre uhudun kendi de oğlu da kendi çıkarı olmaz ise eşeğe arpa bile vermez diyolar geç bu işleri doğru her yerde doğru ama uhud yanlış
95.0.180.114
Mükremin
02 Ağustos 2012 Perşembe 16:17
kerim adlı yorumcuya
koç yapının yada başka diyarbakırlı vanlı vs müteahhitlerin aldığı ihalelerin ilan ya da sözleşmelerine hiç baktınmı? kanuna aykırı olmasa firma ismini yazacaklar. ayrıca neden işi parça parça veriyorlar? neden bazılarını davet usulü yapıyorlar? kaç tl ye kadar davet kaç tl ye kadar ihale şartı var biliyor musun? neden taşeronlar hep kürt? cevap??
78.186.68.88
Mükremin
02 Ağustos 2012 Perşembe 16:09
Ne olacak
iyi hoş da daracık yol yayla gibi kaldırım. bu memlekette neden herşey ters? amaç sanırım yolları daraltıp, park yerini azaltıp araçların çevreye dağılması ve başka paralı park yerleri oluşturmak. değilse belediye amacını açıklasın. esnaflara dükkanlarının önünde sergi alanlarını genişletmek olamaz dimi?
78.186.68.88
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : .../... | Haber Yazılımı: CM Bilişim