15 üniversite öğrencisi ABDye gidecek!

15 üniversite öğrencisi ABD'ye gidecek!

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabit Erşahin ve Uluslararası

İlişkiler Ofisi Başkanı İngilizce Okutmanı Hakan Baykal 6-15 Mart 2010 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerini ziyaret etti.

ABD ziyareti süresince Delaware Üniversitesi, Delaware Meslek Yüksekokulu, Lehigh Üniversitesi, Northampton Mühendislik Araştırma ve Uygulama Merkezi, Maryland Üniversitesi ve Howard Meslek Yüksekokulu ziyaret edildi. Çankırı Karatekin Üniversitesinde yeni açılan Mühendislik Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakülteleri için işbirliği alanları konusunda görüşmeler yapıldı.

Gelecekte yapılması planlanan değişim programları üzerine görüş birliğine varıldı. Ziyaret edilen üniversiteler, dünyadaki en iyi 100 üniversite içerisinde ilk 50 içinde yer almakla birlikte NASA ile ortak çalışmalar yapmaktadırlar. Ayrıca 2010 Temmuz ayı içerisinde Çankırı Karatekin Üniversitesinden 15 öğrencinin iki haftalık kültürel ve sosyal bir gezi için ABD’ye gitmeleri konusunda mutabakat sağlandı. Söz konusu gezinin önümüzdeki yıllarda 3 kredilik seçmeli bir ders olarak alınması ve gezi ile dersin sonlandırılması planlanmaktadır.

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ GAZİANTEP'TE...
Çankırı Karatekin Üniversitesi, Gaziantep’te 11-13 Mart 2010 tarihlerinde düzenlenen “Üniversiteler Tanıtım Fuarı”na  katıldı. Çankırı Karatekin Üniversitesi adına fuara Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Emin Karaman, Kültür Hizmetleri Şube Müdürü Murat Yıldırım, Kültür Hizmetleri Şube Koordinatörü ve Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ahmet Kocadağ ve Kültür Hizmetleri Şube çalışanlarından Aydın Eroğlu ile Burak Ordu katıldı. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Emin Karaman çevre illerden otobüslerle gelen binlerce öğrenciye üniversitenin ve Çankırı’nın son derece planlı, hazırlıklı ve güler yüzlü bir şekilde başarıyla tanıtıldığını ifade etti.

FELSEFE KULÜBÜNÜN KONUĞU: REKTÖR SAVAŞ
Çankırı Karatekin Üniversitesi Felsefe Kulübünün düzenlemiş olduğu konferansa Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş katılacak. Rektörümüzün “Düşünen İnsan” başlıklı bir konuşma yapacağı konferans, 19 Mart 2010 günü saat 15:00’de  Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak.

SERGİ AÇILIŞI PAZARTESİ GÜNÜ…
Öte yandan Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisinin açılışı 22 Mart 2010 Pazartesi günü saat 17:00’de yapılacak.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler