2023 yılında market poşet fiyatlarına 'zam' yok!

2023 yılında market poşet fiyatlarına 'zam' yok!

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 25 kuruştan satılan alışveriş poşeti fiyatının 75 kuruşa yükseltilmesi talebinde bulunmuştu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023 yılında uygulanacak poşet fiyatlarını açıkladı.

ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, market poşet fiyatlarını açıkladı. Kurum, poşet fiyatlarında 2023 yılında herhangi bir artışa gidilmeyeceğini ve 25 kuruş olarak kalacağını duyurdu.

75 KURUŞ OLSUN TALEBİ VARDI

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 25 kuruştan satılan alışveriş poşeti fiyatının 75 kuruşa yükseltilmesi talebinde bulunmuştu.

TPF Başkanı Ömer Düzgün, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın kendilerinden görüş istediğini, çevre kirliliğini önlemek amacıyla da böyle bir talepte bulunduklarını anlatmıştı.

"DEVLETE 29 KURUŞ ÖDÜYORUZ"

"Tüketiciler bir poşete sığabilecek ürünü üç poşete koyabiliyor" diyen Düzgün, "Neden, çünkü ucuz. Raftaki çöp poşetleri pahalı olduğu için market poşeti daha sonra evde çöp torbası olarak kullanılmaya başlandı" diye konuşmuştu.

Düzgün ayrıca, vatandaşa 25 kuruştan satılan market poşeti için devlete 29 kuruş ödediklerini, bir poşetin maliyetinin ortalama 55-60 kuruştan başlayıp 1 TL'ye kadar çıkabildiği bilgisini vermişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler