30 Nisan Güneş Tutulması, değişiyoruz, ilerliyoruz, yenileniyoruz...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. 2022’nin ilk tutulması, Bir süredir etkisinde olduğumuz, Boğa Burcundaki Güneş Tutulması 30 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek. Uranüs’ün eşlik edeceği bu tutulma hızlı, ani sürprizli gelişmeler ve başlangıçlar verebilir.

Genel olarak olumlu etkiler barındıran bu tutulmanın ana vurgusu değişim, yenilik ve başlangıçlar olacaktır. Tüm yılın en olumlu ve iyicil etkilerini barındıran tutulması olacaktır. Tutulma sırasında gerçekleşecek olan Jüpiter ve Venüs kavuşumu birçok kişi için yeni aşk ve kazanç fırsatları getirecektir. Tutulmalar bizleri gitmemiz gereken yöne, yaşam yolumuza doğru itekleyen güçlü tetikleyicilerdir. Bu günler, tutulma etkilerinin en güçlü yaşandığı zaman dilimleri, karşınıza çıkan kişileri, içinde bulunduğunuz durumları, olayları ve hissiyatları iyi okumak gerekir. Bize yolumuz ve yönümüz hakkında güçlü ipuçları verebilir.

İşin içinde Uranüs varsa, ani, beklenmedik, sürpriz gelişmeler yaşanması olasıdır. Ani farkındalıklar, ani uyanışlar, özgürleşme isteği, hızlı ve beklenmedik değişimler... Çoğunlukla bizi geride tutan, yolumuzda engel olan konulardan özgürleştirmek için bağ kopartır. İlk başta sarsıcı gibi görünse de yol açar, temizler, özgürleştirir.

Tutulmanın genel etkilerine bakacak olursak, Boğa Burcu sembolizmaları olan para ve finans, toprak, tarım, güvence, konfor ön plana çıkıyor. Hızlı gelişmeler, değişimler ve ani kararlar gündeme gelebilir. Toprak, gayrimenkul, ev, yuva ve aile konularında yeni kararlar alınabilir. Yaşam alanları ile ilgili yenilikler gündeme gelebilir, emlak satışları ve yatırımlar artabilir. Aynı zamanda çocuklar, kadınlar, sanatçılar, eğlence sektörü ve sanatla ilgili konular da ön plana çıkabilir. Bunun yanında para piyasaları, bankalar, vergiler, zamlar, ödemeler, krediler, faizlerle ilgili yeni durumlar gelişebilir, kararlar alınabilir.

Genel olarak son derece olumlu ve iyicil bir tutulma olsa da bireysel anlamda, Uranüsyen bir tutulma olduğu için ufak çaplı toprak hareketlilikleri ve sarsıntı da verebilir dünya genelinde. Kazalara, sakarlıklara çok müsait bir etki var, dikkat etmekte fayda var. Uranüs hava yolları, uçaklar, elektrik ve internetle de ilgilidir. Bunlarla ilgili bazı gündemler de söz konusu olabilir.

Tutulmadan birincil etki alacak burçlar Boğa, Akrep, Kova ve Aslan burçları olacaktır. Burçlara göre etki alacakları alanlar;

Koç: Tutulmayı kazanç ve para alanından yaşıyorsunuz. Yeni kazanç yolları, yeni iş fırsatları ve gelir artışı söz konusu olabilir. Bazı Koçlar için ilişkilerle alakalı radikal kararlar da söz konusu olabilir.

Boğa: Tutulma sizde sevgili Boğalar. Hayatınızın genelinde bir değişim ve yenilik söz konusu olabilir. İlişkilerle alakalı bir değişim, yeni ilişki başlangıçları, evlilik veya var olan ilişkiyi sonlandırma gibi kararlar alabilirsiniz. Sosyal çevrenizden büyük destek görebileceğiniz bir dönem.

İkizler: İç dünyanızda ve arka planda yaşadığınız bazı durumlarda değişimler getirebilir. Kariyer ve işle ilgili bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz fakat arkadan dönen işlere dikkat etmenizde fayda var.

Yengeç: Arkadaş ve sosyal çevre alanından yaşıyorsunuz. Yeni sosyal çevrelere girebilirsiniz, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Hayallerinizi ve umutlarınızı tekrar yeşertebilirsiniz. Kangren olmuş ilişkilerden özgürleşebilirsiniz.

Aslan: Kariyer alanında yaşıyorsunuz. İş değişiklikleri, yeni iş girişimleri, taşınma ve ilişki veya evlilikle ilgili önemli kararlar alabileceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz.

Başak: Yurtdışı ve yabancılarla ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni bir eğitim, akademik konular yahut yeni yolculuklar, seyahatler planlayabilirsiniz. Hukuki konularınız varsa onlarla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Terazi: Finans ve ortak gelirler alanında yaşıyorsunuz. Bankalar, krediler, miras, nafaka, eşin parası ile ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Bir taraftan işle ilgili güzel gelişmeler, kazançlarınızın artacağı durumlar da oluşabilir. Bir sağlık probleminiz varsa çözülebilir. Bazı teraziler için yeni ilişki başlangıçları da gündeme gelebilir.

Akrep: Tutulmadan en çok etki alacak burçlardan biri de sizlersiniz sevgili Akrepler. İkili ilişkiler ve evlilik alanından etki alıyorsunuz. Büyük değişim ve dönüşümlerden geçtiğiniz bir süreçtesiniz. İkili ilişkilerinizle alakalı önemli kararlar alabilirsiniz. Ani kopmalar veya ani başlangıçlar söz konusu olabilir.

Yay: İş hayatınızdan etki alıyorsunuz. Yeni iş girişimleri, yeni iş başlangıçları gündeme gelebilir. Bazı yaylar için aşk hayatlarında ani başlangıçlar veya ani kopmalar yaşanabilir. Taşınma, gayrimenkul alma, yer değişiklikleri de gündeme gelebilir. İş sebebiyle taşınma yaşanabilir. Yaylar bu dönem sakarlıklara, kazalara ve sağlığa dikkat ederlerse iyi olur.

Oğlak: Oğlaklar aşk ve çocuk alanından etki almaktalar. Bazı Oğlaklar için hamilelik veya çocuk söz konusu olabilir. Çocukların eğitimiyle ilgili kararlar alınabilir. Yeni karşılaşmalar, yeni aşklar gündeme gelebilir.

Kova: Kovaların gündemi ev, yuva, aile ve yaşam alanı. Yeni yatırımlar, emlak konuları gündeminizde olabilir. Taşınma, yer değişikliği, evlenme veya ailenizle alakalı konular gündeminizi meşgul edebilir. Yaşamınızı ve kendinizi yeniden yapılandırıyorsunuz.

Balık: Eğitim, ticaret, sözleşme ve yakın çevre alanından etki alıyorsunuz. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler ve eğitimler gündeme gelebilir. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili sürpriz gelişmeler olabilir. Seyahat planları ve yolculuklar yapabilirsiniz. Belirsizliklerin netleşmeye başladığı bir döneme giriyorsunuz.

Tutulmanın hepimize güzellikler yenilikler, fırsatlar getirmesini diliyorum, iyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.