38 yıllık koltuğu nihayet bırakıyor!

38 yıllık koltuğu nihayet bırakıyor!

Halen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekilliği görevinde

bulunan Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Haşim Uyanık, 17 Ocak’ta yapılacak olan oda başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

1972 yılında o günün başkanı Bekir Salepçi yönetiminde başkan yardımcılığı ile göreve başlayan Haşim Uyanık’ın 38 yılı tamamlayan görevde bulunma, 17 Ocak 2010 tarihinde son bulacak. Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Haşim Uyanık “1976 yılından itibaren Çankırı Şoförler Odası Başkanı olarak fiili 34 yıl başkanlık ve öncesinde de 4 yıl başkan yardımcılığı toplam 38 yıldan beri Çankırı Şoförler Odasında şoför kardeşlerime hizmette bulunmanın gayretinde oldum. Özellikle şunu belirtmek istiyorum ki, bu uzun yolda beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan, iyi günde kötü günde hep yanımda olan Çankırı esnafına ve şoför kardeşlerime minnettarım. Hepsinden Allah razı olsun” dedi ve 17 Ocak 2010 tarihinde yapılacak olan Çankırı Şoförler Odasının genel kurulunda aday olmayacağını açıkladı.

Uyanık, açıklamasının son bölümünde “Vefa duygusunu kalbinden hiç çıkarmayan şoför esnaflarından ve 1 no’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Ali Baş, beni ziyaret ederek benden başkan adayı olmak için izin istedi. Genç arkadaşımıza başarılar diliyor ve yolu açık olsun diyorum” dedi.

1 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Baş’ın 17 Ocak 2010 tarihinde yapılacak olan Çankırı Şoförler Odasının genel kurulunda oda başkanlığı konusunda önemli bir destek aldığı da görülüyor.

ALİ BAŞ BASIN TOPLANTISI YAPTI

Haşim Uyanık’ın yaptığı bu açıklama üzerine Çankırı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Baş da bir basın toplantısı düzenleyerek “Aday olmadan önce sayın Haşim Uyanık ve üyelerimiz ile yaptığım istişare neticesinde tabanın da talepleri doğrultusunda aday oluyorum” diyen Ali Baş, kooperatife kayıtlı yaklaşık 800 üyenin bulunduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Allah kısmet eder ve arkadaşlarımız da teveccüh gösterir de oda başkanlığını kazanırsam, samimiyetle, gayretle, fedakarlık göstererek gerek odamızın gerekse üyelerimizin sorunlarının çözümü için gece gündüz demeden çalışacağıma, koşturacağıma ve fedakarlık yapacağıma hepinizin huzurunda söz veriyorum. Bu yolda arkadaşlarımın desteğini ve dualarını bekliyorum.”

17 Ocak’ta yapılacak olan Şoförler Odası seçimlerine Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Necati Akdoğan’ın da aday olduğu öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler