İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

Açın Çankırılı'nın önünü, durduramazsınız!

 Bugüne kadar yürüttüğüm Çankırı Deniz Ticaret Odası Başkanlığı ve Üstüne Vazife Olmayan İşlere Karışanlar Platformu Kurucu Başkanlığından istifa ederek 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimlerinde bağımsız aday olduğumu Çankırı kamuoyuna duyururum. 
 
Çankırı’nın olması gereken yere hızla ulaşması için, olmazsa olmaz öneme sahip bu tarihi görevi üstlenmeye, yani milletin vekilliğine talibim, kendim için bir şey istiyorsam namerdim, hemşerilerimin reyini istiyorum. 

Çekilin yolumuzdan, açın ÇANKIRILI’nın önünü, durduramazsınız…  

"ARİSTOKRAT ÇANKIRILI" geliyor…
 
"Ağlarkaya’dan yuvarlanınca, kucaklama taşını bulamayana oy vermeyin"
 
İŞTE SEÇİM VAATLERİM:

- Çankırı Spor As Başkanlığına Ali Şen’i atayacağım. Takımın Teknik Direktörlüğüne Fatih Terim’i getireceğim, Goerge Haci de yardımcı hoca olacak.

-Galibiyet primi maç başına 1 milyon dolar olacak, beraberliğe bir şey yok, mağlubiyette gereği düşünülecek. 

- Futbol Federasyonu Başkanlığına Erdoğan Küçükbabuçcu ağabeyimi getireceğim, Çankırı Spor her maça 3-0 galip başlayacak.

- Cefakar, vefakar taraftarlara kombine bilet vereceğim,  kaloriferli loca ve alttan ısıtmalı koltuklarda oturtacağım.  Maç boyunca, çay kahve, kızılcık ekşisi, tarhana çorbası, ince ekmekli, küpecik peynirli dürüm açık büfe ve bütün bu hizmetler bedava olacak.

- Çankırı Sporu hem Spor-Toto Süper Lig, hem de Ziraat Türkiye Kupa şampiyonu yapacağım.

- Çankırı Spor’a UEFA ve Şampiyonlar Ligi Kupalarının ikisini birden aldıracağım.

- Çankırı’dan seçilecek milletvekili sayısını  18’e (yazı ile on sekiz) çıkaracağım. 
 
- Madem Çankırı’da Deniz Ticaret Odası var, doğduğum topraklara denizi de ben getireceğim.

- Emekli İlbay Paşaların her birinin meşrebine göre, kimine Yıldıztepe makam odası, kimine lojman bahçesinde güvercin beslemesi için kümes yaptıracağım.

- Bir osurukta yıkılan Germece Köprüsünün yerine boğaz köprüsü yaptıracağım.

- İndağı’ında her sene göçen karayolunun yerine sekiz şeritli otoban yaptıracağım.  

- Yıldıztepeye oteller, moteller yaptıracağım. İhalelerinin tamamını İl Genel Meclisi üyelerine vereceğim. Kolonya, peçete tutmam bahanesi ile devretmek isteyen meclis üyelerinin hava parası almaları için kolaylıklar sağlayacağım. 

- Bir türlü Reis olamayıp da, “Deli Şef” ve “Deli Müdürlükte” sayanlara, Reislik payesi vereceğim. Her reisin yanına eli kaşağılı seyis atayacağım.

- Çankırı’nın sadece bir kasabasında değil, tüm kasaba ve köylerinde arısız bal yetiştiricilerine tam destek vereceğim. 

- Först Leydilerin rahat ziyaret etmeleri için her mahalleye huzur evi açacağım.

- Kuşbaz İlbay Paşaları emekliliklerinde eski alışkanlıklarından kopmamaları için Tuzcular Arastasındaki Oynak ve Paçalı Kuş Sevenler Derneğine başkan yapacağım. Baş okeyci köşesini de her daim İlbay Paşaya tahsis edeceğim.

- Oxford Üniversitesinin tamamını Çankırı’ya taşıyacağım. ÇKÜ Rektör’ünü Oxford’a rektör yapacağım. Vali yakınlarını, hemşerilerini kadroya alması için, her bir öğrenciye on personel düşecek kadar, personel kadrosu sağlayacağım.

- Devlet memuru olup da, internet gazeteciliği yapan, gazeteciliği vali peşinde koşarak haber yapma sanan, dijital cazgırlara bankamatik memurluğu kadrosu vereceğim.

- Bizim eşeklere örnek olması için, hiçbir masraftan kaçınmadan Bursa’da kısa yeleli, ayağı topal olmayan halis mulis Bursa Eşeği getireceğim. 

- Akmayan, damlamayan, kimseye faydası olmayan, Vali Çeşmesini yıkacağım. Yerine “gürül gürül” akan, vatandaş şelalesi yaptıracağım. Oluğunda isteyen araba yıkasın, isteyen "tokaçlayarak" kirli çamaşırlarını.
 
- Haftanın dört günü Çankırı’da, üç günü Ankara da oturan bürokratların, haftanın 7 günü Ankara’da oturmalarını sağlayacağım. İmzalayacakları evrakları Ankara’ya yani ayaklarına kadar resmi plakalı kırmızı toyota ile yollayacağım.

- Tatlı çayın üstünü betonla kaplatacağım. İki geçeli Villalar yaptıracağım. Yedi, sekiz katlı apartmanları yıkacağım, yerine gökdelenler dikeceğim. Kastamonu caddesini Çankırı’nın “MENHATTIN”ı yapacağım.    

- Çankırı’da ağaçlara konan kuşların yerlere pislediği ve vatandaşın kuş bokuna basıp ayağı kaydığı için, ayrıca bu ağaçlar sinek ve pamuk yaptığı için tümünü kestireceğim. Yerlerine bir milyon kırmızı-mavi ışıklı plastik palmiye diktireceğim. Çevreci Kadir Yavuz’u aydınlatacağım.

-“Televole Yaren Ağaları ve Oğlanları” için şifreli TV açılacak. 18 yaş altındakilere izletilmeyecek. Gençlerimiz tehlikeli yayınlardan korunacak. Tavuğu kim çaldıysa bulunacak, adalete teslim edilecek.

-Çankırılıyım diyince; Ankara, Çankırı mı? diye soranlar, Tuz Mağarasında bir aylık eğitime alınacak. Tuz Mağarasında mazot kokusu içinde piyano resitali dinletilecek. 

-Plakasında 18 yazmayan Çankırılı’ya ceza kesilecek. Yaren kapısından geri çevrilecek…

-Benim işçim, benim memurum, benim köylüm, benim öğrencim, benim hemşerim Için sabahtan akşama kazan kaynatılacak; Menüde;

Sabah: Tarhana çorbası, mercimekli, üstüne küpecik peyniri ve bol nane  ekilecek.

Öğle: Samırsaklı et (Cihan Lokantasından), yanında  Karaköprü  hıyarından cacık.

Akşam: Çiftçi fırınında “koltuk altında” pişmiş caba güveci, yanında bulgur pilavı taze nane ve yeşil soğanla servis edilecek. Samsa datlısı. En son hazım için ekşili bamya.

- “Makam aşçısı” iyice “turistik” olduğu için yerine Mühlis tepesindeki lokantalardan aşçı tayin edilecek.. 

İzmir’de köylü,  memleketinde “aristokrat” olan  “ÇANKIRILI “ geliyor…

"Ağlarkaya’dan yuvarlanınca, kucaklama taşını bulamayana oy vermeyin"

Çekilin yolumuzdan, açın ÇANKIRILI'nın önünü, durduramazsınız…  

Merak edene not: Seçim vaatlerim devam edecek

Bu yazı toplam 2789 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
5 Yorum