"WikiLeaks" oldu "VekiLeaks" (!)

Çankırı "VekiLeaks"a (!) devam edelim mi? Bence edelim... Ancak bu arada farkettiyseniz "WikiLeaks" (!) değil "VekiLeaks" oldu belgelerin adı!

Milletvekillerimizden (ismini açıklamayayım reklama girer!) Avrupalı olanı uygun gördü bu ismi! Doğrusu benim de hoşuma gitti VekiLeaks... Bundan böyle WikiLeaks öldü, yaşasın yeni VekiLeaks!

Neyse biz gelelim Çankırı VekiLeaks'lerini sıralamaya...

AK PARTİ'DEN BAŞLAYALIM...
Son konuşma özetlerine (!) göre Ak Parti Çankırı listesinin 1 numarasına MAŞ, 2 numarasına ise TA geliyor imiş!

Ancak Ak Merkez'den gelen haberler hiç de böyle değil... Kozmik odaya giden yolda fire verenlerin içerisinde kimler var pek bilinmese de, iyimser listeler liste 1'de SK, 2'de İŞ olarak ifade ediliyor. Ancak Meteorolojiden (!) alınan bilgilere göre listenin başına eli maşalı bir hanımefendi gelirken, 2 numaraya da teşkilatın istediği bir adayın oturma ihtimali oldukça büyük!

Diyeceksiniz ki Dr. Akman'ın durumu nedir?

Sağlık Bakanlığı verilerine göre Ilgaz - Belören nüfusuna kayıtlı politikacı ve de Dr. olan Akman, Ak Merkez kayıtlarında "siyasi mevta" olarak görünmekte! Ancak bu durumdan fazlaca mutlu olmayan "Akman Cemaati" (!) üyelerinin bol miktarda gerçekleştirdikleri Ak Merkez ziyaretlerinde tavaf ettikleri "Akman Katı" dışında hayat bulamadıkları da gelen son bilgiler arasında!

GELELİM MHP'YE!
MHP'nin aday adaylarını kapsayan anket çalışmalarında yarın (salı) son aşamanın bilgileri toplanmış olacak! Yine Meteorolojiden alınan bilgilere göre Çankırı teşkilatından Dr. Şahin Eraslan'ın önde çıkacağı görülmekte. Merkez Bankasından gelen verilere göre ise işadamı Muharrem Kıcıman'ın listede olması yönünde büyük baskılar yaşandığı bildirilmekte!

Teşkilat ve Merkez Bankası verileri arasına sıkışan diğer aday adaylarının sürprizi (!) yaratma konusunda gösterdikleri çabalar ise fazlasıyla gsm operatörlerinin işine yaradığını açık ve net olarak gösteriyor. Masama düşen notlara göre MHP tabanını oluşturan isimlerin cep telefonları sabahtan günün ilerleyen saatlerine kadar farklı sesler çıkartarak mesajlarla işgale uğramış durumda!

Aday adaylığını açıklamayarak Çankırı siyasetinde önemli bir sürprize imza atan milletvekili Ahmet Bukan'a gelince! Genel Merkezin kendisine verdiği çalışma takvimine uygun seyahatler içerisindeyken, sebebi hikmeti sual olunmaz amma (!) İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanını sabahın köründe Ankara'da Genel Merkez'in kapısına kadar getirebildi!!

Başkent'te bulunan gecekondu Çankırı Fed (arasyon daha oluşmadığı için) Ba (şkanı da olmaz) AC ve şürekasından 2 kişi ile Genel Başkan Devlet Bahçeli'den alınmış randevuyu yerine getirdiler!

MHP Çankırı'nın iki başkanı ile gecekondu Çankırı Fe heyeti hangi talepte mi bulundu?

Ahmet Bukan'ın Ankara'dan MHP listelerinde değerlendirilmesini istediler!

Sayın Bahçeli ne mi dedi!

Valla Bahçeli'nin ne dediği çok önemli değil... Ancak son hamleyi yapanları da anlamakta zorluk çektiğimi belirtir ve bu konuyu da kapatırım.

İNDAĞI'NDAKİ PAÇAVRA YOLA GELİNCE!
Şimdi geldik VekiLeaks belgelerinin en can alıcı bölümüne...

İndağında yol darmadağın... Aksi olsaydı zaten şaşardım. Çankırı'nın çevresindeki hangi yol yapımında mutlu son yaşandı ki, İndağı'ndaki film mutlu sonla tamamlansın!

VekiLeaks belgelerine göre, çöken bölüm yine Ilgaz Köylere Hizmet Götürme Birliği ürünü!

Anlayacağınız Ilgaz Kaymakamı başta olmak üzere, 2 İl Genel Meclisi, 2 muhtar ile oluşan 5 kişilik "uzman heyet" tarafından ihale edilmiş!

İhaleyi alan firma Özdoğanlar İnşaat. Ancak bu firma işi yapmak istememiş (ne olduysa!) ve işi ATT İnşaat üstlenmiş!

ATT İnşaat kim mi?

Ne kadar sabırsızsınız be kardeşim!

Yolun çökmesi ile birlikte ATT İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı (!) ile Vali Şemsettin Uzun olay yerinde!

Siz "dijital paçavra"da (!) böylesi bir "kare" gördünüz mü? Haliyle görmediniz! Göremezsiniz de...

Ama meraklanmayın ben size o kareyi göstereceğim! Tabii Şerif Taytıs'ı kareden photoshop'la yok ederek!

ATT İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ile birlikte İndağı'nda yaşanan "rezalet"e (!) bulunan gerekçeyi de sıcak saatlerde Sözcü18 sayfalarından sizlerle paylaşacağım.

Ama şu kadarını söyleyeyim; İndağı'nda yaşanan olayın adı "Doğal beceriksizlik" (!)

Son cümlelerimi de Çankırı Belediyespor Kulübünü yıllarca başarıyla yürüttüğünü dilinden düşürmeyen Celal Kaman Beyefendiye!

Valilik Denetim Raporu hakkında "tek cümleni" göremedim Çankırı matbaacılarında!

Sen mi çap'tan düştün yoksa dilin mi tutuldu! Rapora bakılırsa "defterin bile yokmuş" (!)

Senin defter kullanmadığını "ben" bilirim o memurlar nereden bilecek ki!

Aslında memurlar kulüpten "ajanda" istemeliydiler! Hani şu senin meşhur (!) ajandanı!

Ne bilsin zahirler! Dernekler Kanunu "defter" diyor, "ajanda" demiyor ki!

Bu arada bugüne kadar şahsınıza "Hormonlu Başkan" şeklinde hitabım oluyordu! Ancak bundan sonra bu hitabım "Deftersiz Başkan" olacak. Bilginize (!)

Ajanda mevsimi geçmiş sayın Kaman! Ve ben buna çok mu çok üzüldüm... Kırtasiyeciler Odası'nı arıyorum, seni "defterleme" konusunda yardımcı olsunlar!

Anlayacağın "ajanda out, defter in" (!)

Sağlıcakla kalınız...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
3 Yorum