Ömer Lütfi KANBUROĞLU

Ömer Lütfi KANBUROĞLU

Adalet Hanım, Kalkınma Bey ve çocukları Millet

Tam 13 yıl önce bir yaz akşamı Adalet Hanım ve Kalkınma Bey dünya evine girdiler. Sonra nur topu gibi bir çocukları oldu ismini Millet koydular.

Adalet Hanım evde Kalkınma Beyi beklerken bir yandan evin işlerini yapıyor ve sürekli kocasına destek oluyordu; her fırsatta kocasına destek olmak onun vazifesiydi.

Kalkınma Bey akşam işten eve döndüğünde hep beraber oturup yemek yiyor sonra çocukları Millet'i yatırıyorlardı. Millet'in uyuyabilmesi için ona sürekli masallar anlatıyorlar,  Millet bu masalları dinlerken uyuyup kalıyordu.

Millet'in en sevdiği “Kurşun Askerler Darbe Yapıyor” ve “Benim Başörtülü Bacım” adlı masal kitaplarıydı. Zaman ilerledikçe Millet sürekli aynı masalı dinlemekten sıkıldığı için Kalkınma Bey ara sıra yurt dışına çıkıyor ve oradan değişik, yeni masal kitapları alarak eve dönüyor ve Millet’e bunları okuyordu.

Babasının getirdiği bu kitaplar da Millet’in çok hoşuna gitmişti; daha üçüncü sayfasına gelmeden uyuyuveriyordu. Yeni masal kitapları arasında Millet’in en sevdikleri “Kötü Adam Esed”, “Zehirlenen Türk Büyükleri”, “Kefeni Cebinde”, “Faiz Lobisi’nin İntikamı” isimli kitaplardı. Babası bu masalları okudukça o heyecanlanıyor, fakat bir müddet sonra gene uyuyuveriyordu. İşin ilginç yanı Millet babasının kendisine anlattığı hiçbir masalın sonunu bilmiyordu; çünkü sürekli uyuyakalıyordu. Hiçbir masalı sonuna kadar dinleyememişti.

Gel zaman git zaman Millet büyüdü tam 13 yaşına girdi. Artık koca adam olmuştu, babasının anlattığı masallarla uyumuyordu. Babası ile sürekli tartışıyor babası kendisine yat dedikçe o çeşitli bahaneler buluyor ve bir türlü yatıp uyumuyordu.

Babası ne yapacağını şaşırmış bir halde eski masal kitaplarını okuyup Millet'i tekrar uyutabilme telaşındaydı ama Millet artık bu masallarla uyumuyordu…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum