Ahmet Bukan: AKP bu ülkeyi yönetemiyor!

Ahmet Bukan: AKP bu ülkeyi yönetemiyor!

MHP Çankırı milletvekili Ahmet Bukan yaptığı yazılı açıklamada “TBMM’den geçen 2010 yılı

bütçesi geçen yılları aratacak büyüklükte zam ve yoksulluk bütçesidir” dedi.

Ahmet Bukan içinde bulunduğumuz yılın kabul edilen bütçesinin temel mantığının insanımızı soyma ve üzerine kurulu olduğunu söyleyerek “Bu bütçeyle bu hükümet ne kadar gider her sağduyulu insanın düşünmesi lazım” dedi.

MHP Çankırı milletvekili Ahmet Bukan’ın yazılı açıklaması şöyle:

“AKP hükümetinin sözcüleri zamların ekonominin doğası gereği olduğunu dile getirip insanımıza kaderlerine razı olmalarını öneriyorlar. Son zamların kanıtladığı tek bir gerçek var: AKP hükümeti artık bu ülkeyi yönetemiyor.

AKP Hükümeti Türkiye’yi her geçen gün karanlığa götürürken Çankırı’mızı da karamsarlığa itiyor. Geçtiğimiz aylarda yine bir basın açıklamasıyla ekonomisinin iyi yönde gitmediğini, mesai sonrası açık olan tek devlet kurumun icra dairesi olduğunu belirtmiş ve peş peşe işyerlerinin kapandığını gündeme getirmiştik. Geçen günlerde yayınlanan bir ankette gördük ki haksız değilmişiz. Çankırı’mız işsizlik riskinin bulunduğu iller arasında. Türkiye’de işsizlik riski en yüksek iller Bartın, Kastamonu, Muş, Kütahya ve Çankırı olarak belirlendi. Listedeki sıralamaya göre Çankırı 77. sırada en riskli iller arasında. İşsizlik riskinin en düşük kaldığı illerin başında ise İstanbul, Bilecik, Edirne ve Antalya geldi.

Şimdi buradan vicdan sahibi herkese sormak isterim. Sizce Çankırı’da her şey yolunda gidiyor mu?

Herkes elini vicdanına koysun ve düşünsün. Kürt açılımı yapan mevcut hükümet, acaba bu istatislikleri görmüyor mu? Daha öncede belirttiğimiz gibi gelin siz Çankırı’ya bir açılım yapın. İlimiz 2 dönemdir size siyasi üstünlük tanıyor. Size tek başına iktidarı nasip ediyor. Fazla bir şey istemiyorlar sanırım sizden. Biz muhalefet olarak yapacağınız her iyi işin yanındayız. Yeter ki Çankırı’mıza bir şeyler yapınız.”
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler