Ahmet Bukan: Etik değil!

Ahmet Bukan: Etik değil!

MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan’dan, Belediye Başkan Yardımcılığına getirilen Ak Parti Milletvekili Nurettin Akman'ın

eniştesi Arif Çiyan’la ilgili olarak iki kelimelik yorum: Etik değil!

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde “şef” kadrosunda çalışırken, “bazı hesaplar uğruna” Çankırı Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğuna oturtulan Arif Çiyan’la ilgili tartışmalar uzun süre gündemi işgal edeceğe benziyor.

Atama kararının basına yansımasıyla başlayan tartışmalara son olarak MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan da katıldı. Sözcü18.com’un sorularını yanıtlayan Bukan “Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğunun böylesi sık sık değiştirilmesi öncelikli olarak belediye hizmetlerinin aksamasına neden olur” derken, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı:

“İki belediye başkan yardımcılığı koltuğunun birisinin siyasi diğerinin de bürokrasi işlerinde kullanılması gerekirken, Çankırı’da son 6 yıldır bu makamlar, üzülerek belirteyim ki farklı amaçlar uğruna kullanılmakta.

Son olarak Başkan Yardımcılığına getirilen Arif Çiyan’ın Ak Partili olduğunu düşünmüyorum. Farklı bir siyasi görüşe mensup bir ismin, ileriye dönük başka görevlendirmelerde kullanılmak üzere böylesi bir operasyonun gerçekleştirilme ihtimalinin büyük olduğu ortada. Ancak bütün bu gelişmeler, Çankırı halkının, belediyeden aldığı hizmet aşamasında olumsuz etkenler doğurduğu da bir gerçek. Bugün yapılan bu icraati vatandaşımızın değerlendirmesine bırakırken, söyleyebileğim iki kelime var! Etik değil.”

İÇİŞLERİ BAKANININ SORUŞTURMA İZNİ!
MHP Milletvekili Ahmet Bukan’a “İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri ile ilgili olarak vermiş olduğu soruşturma iznini nasıl yorumluyorsunuz?” şeklindeki sorumuza ise şu cevabı aldık:

“Bildiğiniz gibi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili basında yer alan iddialar karşısında Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, ‘Git, savcılara ifadeni ver! Soruşturma açılmasını sağla ve kendini akla’ dedi. Başkan da hem kendisi hem de İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturma kapsamı çerçevesinde görevden alındı. Benzer şehirler arasında Elazığ mevcut. Çankırı da böylesi bir örnek. Ancak konuyla ilgili başta Cumhuriyet Savcılarımız olmak üzere, Belediye Başkanından da herhangi bir beklenen davranış maalesef yok. Ortada onlarca hukuksuzluk örneği var. AVM projesinden tutun yeni yapılan Özcenkler’in inşaatına, Akmerkez’den tutun çeşitli inşaatlara bankalara yatırılan bağış makbuzlarına kadar onlarca hukuksuz işlem ortada. Olayları gerek basın gerekse vatandaş olarak hep birlikte izliyoruz.”

MHP Milletvekili Ahmet Bukan'ın, görüşmelerine başlanılan Anayasa değişikliği ile ilgili gündem maddesinin TBMM'de tamamlanmasından sonra, Çankırı'da gerek yerel gerekse ulusal gündem ile ilgili olmak üzere geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenleyeceği de öğrenildi.

SUAT KINIKLIOĞLU, TAŞYAKASI'NDA!
Öte yandan Ak Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, bugün sabahta geldiği Çerkeş'te incelemelerini ve ziyaretlerini şu saatlerde sürdürüyor. Kınıklıoğlu, bugün Çerkeş'ten ayrıldıktan sonra Atkaracalar, Kurşunlu ve Ilgaz ilçelerinde inceleme ve ziyaretlerde bulunacak. Gelişmeleri ilerleyen saatlerde sizlere aktarmanın gayretinde olacağız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler