Ahmet Bukan: İl Başkanı muhatabım değil!

Ahmet Bukan: İl Başkanı muhatabım değil!

MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan, yaptığı açıklamada AK Parti

İl Başkanı İdris Şahin'i ve kendisi ile ilgili yaptığı açıklamaları muhatap almadığını söyledi.

Son günlerde özellikle inşaat süreci adeta yılan hikayesine dönen Yunus AVM ile ilgili tırmanan muhalefet – iktidar açıklamaları MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan’ın Vedat Beki'ye verdiği “özel açıklama” ile yeni bir boyut kazanacağa benziyor.

MHP milletvekili Ahmet Bukan “Meclis üyesi arkadaşımızın sorduğu net soruya bugüne kadar kamuoyu adına tatmin edici bir yanıt alamadık. Bununla birlikte benim yaptığım basın toplantısına AK Parti İl Başkanının yanıt vermesini ise anlamsız buluyorum. Muhatap dahi almıyorum” dedi.

Milletvekili Ahmet Bukan gelişen süreci şöyle değerlendirdi:

“Belediye Meclis Üyemiz Sayın Recep Doğru’nun halen inşaatı devam etmekte olan Yunus AVM ile ilgili Belediye Başkanına sorduğu net bir soru var. Bu soruya başta Belediye Başkanı hiç de hoş olmayacak şekilde bir açıklama yaptı! Bu açıklamasında da soruyla ilgili cevabın belediyenin hukukçuları tarafından verileceğini beyan etti. Partimin milletvekili olarak partili belediye meclis üyemizin sorduğu sorunun takipçisi olmak en doğal hakkım. Ancak Çankırı kamuoyu da yakından gördü ki, konuyla ilgili olarak yanıt ve savunmalar Ak Parti İl Başkanlığından geliyor. Sorunun muhatabı Belediye Başkanı olmasına karşın, aldığımız yanıtlar ne bizleri ne de kamuoyunu tatmin etmemiştir. Sorulan soru hala boşlukta kalmıştır. İl Başkanı tarafından yapılan son açıklama ise tamamen hüsrandır. Kirli bilgilendirmeden söz ediliyor! Benim yaptığım açıklamada verdiğim sayısal bilgilerin bilgilerin tamamı  Çankırı Ticaret Odasına aittir..”

MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan açıklamasına devam ederek “Bugüne kadar özellikle de yerel seçimler öncesinde şehrin ortasında aylardır faaliyet gösterilmeyen inşaatı bizim durdurduğumuzu söyleyenler, şimdi yaptıkları açıklamalarda inşaatın uzun süreli durmuş olmasına neden olarak müteahhidin mali sıkıntısını dile getiriyorlar! Yarın sebep olarak neyi gösterecekler doğrusu merak ediyorum” dedi ve şöyle devam etti:

GERÇEKLER İNSANI HIRÇINLAŞTIRIR
“Çankırı Belediye Başkanı herhalde içinde bulunduğu durumdan dolayı hayli stresli! Sergilemiş olduğu davranışlar hiç de hoş değil. Bu tutumun Çankırı’ya herhangi bir fayda getireceğini düşünmüyorum. Başbakan Mecliste ve vatandaş karşısında hırçın, aynı partinin Belediye Başkanı da Çankırı’da hırçınlık yapıyor! Bu zihniyet her geçen gün ülkede ve Çankırı’da gerçeklerin ortaya çıkması ile birlikte böylesi görüntü veriyorlar. Çünkü gerçekler insanı hırçınlaştırır!

Bizler gerek TBMM’de, gerekse Çankırı Belediyesi ve İl Genel Meclisinde görev yapan arkadaşlarımızla birlikte Çankırı’nın menfaatleri doğrultusunda muhalefet görevimizi en iyi şekilde vermenin gayreti içindeyiz ve bu gayretten de uzaklaşmayacağız. Yapraklı yolu ile ilgili olarak yapmış olduğum takipçilik ile birlikte bugün o yolun tamamlanması için çalışmalar sürüyor. Gündemde tuttuğumuz her konuda sonuç aldığımızı görmek güzel bir duygu.”


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler