Ak Parti İl Başkanı Şahin: Bu saldırı Çankırı tarihine kara bir leke!

Ak Parti İl Başkanı Şahin: Bu saldırı Çankırı tarihine kara bir leke!

Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan

Dinç'in işadamı Sadık Yakın tarafından yumruklanması olayını kınayarak “Sadık Yakın yıllarca bu memlekette siyaset yapmış, aktif siyasilere yakın durarak sözde Çankırı sevdalısı olduğunu ifade etmiştir. Oysa bugün yaptığı hareketle hem Çankırı tarihine kara bir leke, hem de Çankırı siyasetinde onarılmaz bir yara açmıştır” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Özellikle son günlerde yurdumuzun değişik bölgelerinde siyasi kişilere yapılan çirkin saldırılardan biriside üzülerek ifade etmek isterim ki güzel Çankırı’mızda da Sayın Belediye Başkanımız İrfan Dinç Beye gerçekleştirilmiştir. Olayın gerçekleştiği mahal bir lokanta önü olup, değerli başkanımızın medeniyetin gereği olduğu üzere bir vatandaşımıza el uzatıp elini sıkmaya çalıştığı bir andır.

Ancak yıllardır uhdesinde bulunan ve Çankırı Belediyesinin hemen yanı başında metruk bir taşınmazın hissedarı olan sayın Sadık Yakın”ın başkanımıza karşı bu binanın kamulaştırılması işlemine karşı duyduğu kin nedeni ile saldırması olayıdır. Yapılan hadise son derece çirkin ve bir o kadar da seviyesizliğin göstergesidir.

Hukuk devletinde yasal olarak hak arama yöntemleri dururken ortaçağ öncesi yollara başvurmak yıllarca Çankırılı’nın gözü önündeki çirkin bir görüntünün kaldırılması konusunda işlem yapan, Belediye Başkanımızı darp etmenin hiçbir izahı olamaz.

Çankırı için yapılan hayırlı bir hizmetin karşılığında zorbaca yöntemlere başvurmak son derece çirkin bir davranıştır. Sayın Sadık Yakın yıllarca bu memlekette siyaset yapmış, aktif siyasilere yakın durarak sözde Çankırı sevdalısı olduğunu ifade etmiştir. Oysa bugün yaptığı hareketle hem Çankırı tarihine kara bir leke, hem de Çankırı siyasetinde onarılmaz bir yara açmıştır. Kendisine her daim dost elini uzattığını bildiğimiz sayın Belediye Başkanımıza yaptığı saldırı ile de bütün Çankırı halkının ve Özellikle Ak Parti ailesinin tüm fertlerinin samimi duygularla kınadığı bir şahsiyet olarak Çankırı tarihine yazılacaktır.

Hizmete karşı duranları kınıyor; Çankırı’nın aydınlık geleceğini karartmaya çalışanları kınıyor; Olayın failini esefle kınıyor ve Çankırı halkının vicdanlarına havale ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler