Akmanın gerekçeleri tutarlılıktan uzak!

Akman'ın "gerekçeleri" tutarlılıktan uzak!

Ak Parti Milletvekili Nurettin Akman, Cuma günü beraberinde İl Başkanı Avukat

İdris Şahin ve Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte, görevlerine yeni seçilen oda başkanlarını ziyaret etti.

Milletvekili Akman ve beraberindekiler ilk olarak Esnaf Odası Başkanı Osman Karadeniz’i makamında ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu. Odadaki görüşmelerde öne çıkan konu, TBMM’de yapılan görüşmelerde gündeme gelen ancak “basına yansımayan” Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten ile milletvekili Akman arasındaki diyolog oldu!

Edinilen bilgilere göre bu ziyaretin gündem maddesi “Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerinin hayvancılığın destekleneceği iller kapsamına alınması” talebi karşısında, Ak Parti Milletvekili Akman’ın “Terör nedeniyle 3 bine yakın köy boşalmış. Boşalan köylere geri dönüşümü sağlamak amacıyla böyle bir teşvik yapıldı! Bu yüzden bu kapsam içerisine Çankırı ve Kastamonu’nun alınması mümkün değildir” şeklindeki yorumuna karşın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten’in “Biz de topu tüfeği alıp dağa mı çıkalım sayın vekilim” demesi toplantıda “soğuk duş etkisi” yaratmıştı!

AÇIKLAMALAR TUTARLI DEĞİL!
İşte bu yaşanan “anekdot” Çankırı’da dalga dalga yayılınca, dünkü Esnaf Odası ziyaretinde bu durum gündeme gelince, Ak Parti milletvekili Nurettin Akman “İstediğin yere çık! Bu iş bununla çözülecek bir şey değil! 2010 bütçesi belirlendi” şeklinde yanıt verdi.

Milletvekili Akman’ın böylesi bir yanıtına, bir tepki de Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Yıldız’dan geldi ve “Bayburt, Gümüşhane ve Malatya gibi iller bu kapsamda” deyince, bu kez de milletvekili Akman “Malatya nasıl girmiş anlamadım” (!) şeklinde pek de kolay anlaşılmayacak bir “gaf” sergiledi!

Yaşanan bu olay, Akman'ın kendi partisinin İl Başkan Yardımcısının "Malatya bu kapsamda" açıklamasına, gerek Ankara'daki toplantıda gerekse Esnaf Odaları Birliğinde vermiş olduğu "yanıtlar", Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hükümetinin Çankırı ile ilgili "icraatlerinde" hangi derecede "özel ilgi" ile kararların alındığını ve bu kararlarla, Milletvekili Akman'ın "gerekçelerinin" ne derecede "tutarlı" ve "bilgiye dayanan" veriler olduğunu açık ve net olarak gözler önüne sermiş oldu.

Esnaf Odaları Birliği ziyaretinin ardından Şoförler Odası Başkanı Necati Akdoğan, daha sonra ise Lokantacılar ve Kahveciler Odası ile Terziler Odasını ziyaret eden Akman ve beraberindekiler, ziyaretlerin ardından Çankırı Valisi Şemsettin Uzun ile makamında bir “değerlendirme toplantısı” gerçekleştirdiler.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler