Akrep Yeniayı; Ani, beklenmedik gelişmeler...

Kasım ayının ilk gününden merhaba Sözcü18 okuyucuları. Astrolojik açıdan yine yoğun bir haftaya giriş yapıyoruz ve önemli de bir Yeniay yaşayacağız. 2021 yılının en önemli ayına giriş yaptık. Kasım ayı son derece dinamik ve hızlı gelişmelere gebe gözüküyor.  

Öncelikle 1 Kasım Pazartesi günü, şanslı ve iyi etkilerin olduğu bir gün. Merkür Jüpiter olumlu etkileşimi ile, iletişim, ticaret, sosyal medya, yolculuk, eğitim konularından yana şanslı etkiler var.  Yakın çevrenizden de faydalar görebilirsiniz. Her türlü girişim, başlangıç ve kararlar için pazartesi gününü değerlendirebilirsiniz. Bir yandan da Venüs/Juno birlikteliği devam etmekte. İlişkilerden, yeni başlangıçlardan yana da şanslar, fırsatlar olabilir.

2 Kasım Salı günü, Merkür Plüton karesi gün genelinde etkili olacak. Takıntılı düşüncelere, güç çekişmelerine çekilebiliriz. Özellikle ikili ilişkilerimizde saplantılı, takıntılı düşünceler, inatlaşmalar olabilir.

Haftanın en önemli gökyüzü olayı ise, 5 Kasım’da gerçekleşecek Akrep Yeniayı olacak. Etkisini salı gününden itibaren göstermeye başlayacak olan bu yeniay, ani, beklenmedik ve belki de şok edici gelişmelere açık bir yeniay. Uranüs karşıtlığı bize beklenmeyeni bekle demekte, huzursuz, gergin bir etki var. Olaylar pek de istediğimiz gibi, beklediğimiz gibi gitmeyebilir. Ani bitişler, ani kapanışlar, belki de ani başlangıçlar gerçekleşebilir, ani kararlar almak durumunda kalabiliriz.

Dünya geneli ve ülke açısından bakarsak, Parayla ilgili gündemler, toprakla ilgili gündemler verebilir. Ani para çıkışları, piyasalarda ani hareketlilikler, görülebilir, yeni düzenlemeler yapılabilir. Tanınmış kişiler, sanatçılarla ilgili şok edici haberler duyabiliriz. Çocuklarla ilgili konularda veya sanatla ilgili konularda da yeni kararlar, yeni düzenlemeler gelebilir. Bu Yeniay toprak ve yeraltıyla ilgili de beklenmedik durumları veriyor maalesef. Dünya genelinde yer sarsıntıları ve volkanik patlamalar gerçekleşebilir, umalım ki olmasın. Ve son olarak, ani hava değişimi ve beklenmedik hava olaylarına da şahit olabiliriz.

5 Kasım günü Venüs de Oğlak Burcuna geçecek, aralık ortası Oğlak Burcunda Retro hareketini gerçekleştirecek ve çok uzunca bir süre bu yerleşimde kalacak. Bu transit süresince ilişkilerde ve ortaklıklarda kalıcılık, ciddiyet ve istikrar önemli olacaktır. Birçok evlilik kararı veya evlilik gerçekleşebilir. Bu dönem ilişkilere bakış açımız daha geleneksel, daha ciddi olabilir. Sosyal çevremize karşı daha mesafeli bir duruş sergileyebiliriz. Önümüzdeki aylar, kalıcı yatırımlar ve kalıcı ilişkiler zamanı. Diyet ve kilo vermek açısından da değerlendirilebilir.

Kendimiz için doğru kararlar alabileceğimiz ve güzel başlangıçlar yapabileceğimiz bir hafta diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.