Akrep zamanı...

Merhaba Sözcü18 okuyucuları. Geçtiğimiz hafta ikili ilişkiler hattında gerginlikler, kopmalar, stresler olmuş olabilir. Bu hafta, geçen haftaya nazaran daha sakin bir haftaya giriş yapıyoruz fakat yine de özellikle haftanın ilk yarısı ilişkiler hala mercek altında diyebiliriz. Bu haftanın en önemli gündemleri, Güneş’in ve Mars’ın Akrep burcuna geçmesi olacak.

Güneş 23 Ekim’de Akrep Burcu'na geçti ve 22 Kasım’a kadar Akrep'te transit edecek. Bu dönem odağımızda kredi, borç, miras, nafaka gibi ortaklı gelirler, finans konuları olacaktır. Daha hırslı, rekabetçi olabiliriz. İlişkilerimizde sahiplenici, kıskanç ve biraz şüpheci yaklaşımlar sergilememiz mümkün. Daha içe dönüp etrafımıza sınır çizmek isteyebiliriz. Akrep doğası derindir, gizemlidir. Biz de bu dönem, gizli kalmış konularla ilgilenip derin araştırmalar yapabiliriz. Yaşamımızda krizli durumlara çekilmemiz ve kriz yönetmemiz gereken durumlar söz konusu olabilir.

Pazartesi, haftanın ilk günü, Ay önce Jüpiter’le, devamında Mars'la güzel açımlanıyor. İletişimin yoğun akacağı, sosyal olacağımız bir gün. Her türlü girişim, başlangıç açısından destekleyici etkiler var, değerlendirebiliriz.

Salı ve çarşamba günleri, ev, yuva, aile konuları gündemimizde olabilir. Daha duygusal, hassas ve kırılgan olabiliriz. Geçmiş ve geçmişteki meselelere aklımız takılabilir. Venüs Neptün karesi ile, aldanmalara, dolandırılmalara dikkat etmek gerekir. Hem ikili ilişkilerde hem de para konularında yanılgılar, belirsizlikler, sisli durumlar olabilir. Duygusal değil de biraz daha gerçekçi bakmamız gerektiğini söylüyor bize gökyüzü. Ayrıca yediğimize, içtiğimize de bu iki gün dikkat etmekte fayda var. Alerjik reaksiyon gösterebilir bedenimiz.

Cuma ve Cumartesi odağımızda sahne, sanat, aşk, çocuklar ve hobilerimiz olacaktır. Cuma akşam ve gece saatleri biraz stresli etkiler olsa da cumartesi ve özellikle pazar günü ilişkiler, evlilik ve ortaklık konularında çok güzel etkiler, destekleyici açılar var. Yeni tanışmalar, ilişki başlangıçları ya da evlilik kararları gündeme gelebilir. Özellikle ateş grubu burçları, Yaylar, Koçlar ve Aslanlar, bu açıdan en yoğun etkiyi alacaklar.

30 Ekim Cumartesi günü Mars Akrep Burcu'na geçiş yapacak ve Aralık ortasına kadar burada transit edecek. Mars, geçtiği yere hareket getirir. Mars’ın transit ettiği burç ise bizim o dönem mücadele edeceğimiz konuyu gösterir. Bu durumda, Aralık ortasına kadar, dünya genelinde, para, borçlar, krediler, alacak verecekler, yeraltı, yanardağlar, volkanlar, gizli saklı örgütler olacaktır. Bireysel haritalarımızda ise, Akrep burcu hangi eve denk düşüyorsa o ev konularına bir hareketlilik gelecektir. Mars Akrep'te hırslıdır, tutkuludur, rekabetçidir, tuttuğunu koparır, hem zehirdir hem şifadır. Savaşçıdır fakat bu savaşı açık seçik değil, daha gizli kapaklı, alttan alta verir. Bu dönem tutkularımızı, hırslarımızı biraz daha kontrol altında tutup, yapıcı kullanmaya özen göstermek fayda sağlayacaktır. Bu transit, ülkemiz açısından da çok önemli olacak. Kasım ve Aralık ayında gerçekleşecek tutulmaları da Mars Akrep transitinde yaşayacağız. Kasım ayı itibariyle çok hızlı ve hem bireysel hem de ülke için önemli bir döneme giriş yapıyoruz.

İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.