Altyapıdan yetişen Fatih, profesyonel oldu

Altyapıdan yetişen Fatih, profesyonel oldu

Çankırı Belediyespor altyapısından yetişerek (A) takım kadrosuna yükselen

ve Antalya/Kemer'de yapılan kamp çalışmalarına ilk günden itibaren katılan Fatih Mercan, dün profesyonel olarak kulübüyle sözleşme imzaladı.

İmza sonrası konuşan Fatih Mercan “Gerçekten çok heyecanlı ve gururluyum. Çankırı Belediyespor'a katkım olacaksa kendimi mutlu hissederim. Bana güvenenleri mahcup etmemek için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. On gündür burada çok güzel bir ortam içerisinde sıkı bir çalışma süreci yaşadık. Kampın bana çok faydası oldu. Bundan böyle profesyonel olarak hizmet vereceğim kulübüme çok daha faydalı olmak için hocalarımın uyguladıkları programlara daha sıkı çalışacağımı söyleyebilirim” dedi.

TÜRK FUTBOLUNA ÇANKIRI'DAN YENİ BİR İSİM...
Fatih Mercan'ın altyapıdan gelerek profesyonel olarak kulübüyle sözleşme imzalamasından sonra konuşan Başkan Sevda Karaali Şireci “Yaptığımız yeni transferlerle birlikte alt yapımızda yetişen genç arkadaşlarımızı da profesyonel kadromuza dahil ederek, Çankırı'nın çocuklarının geleceklerini de garanti altına almanın gayreti içerisindeyiz. Fatih Mercan'ın bu sezon göstermiş olduğu çıkış, onun takıma daha faydalı olacağının göstergesiydi. Kendisini kutluyorum” dedi.

Teknik Direktör Atilla Gerin ise imza sonrası yaptığı açıklamada “İlk idmana çıktığımız gün Fatih'in takım için yararlı olabileceğini düşünmüştüm. Buradaki kamp çalışmalarımız süresince uyguladığımız programla kendisini daha da geliştirdiğini ve güçlendiğini görüyorum. Profesyonellik kararı çok isabetli ve bizim için de faydalı olacak. Türk futboluna Çankırı'dan yetenekli bir kardeşimizi dahil etmenin mutluluğunu yaşadım” dedi.

Fotoğraf 1: Fatih Mercan kendisini profesyonel yapan sözleşmeyi Başkan Sevda Karaali Şireci, 2. Başkan Hakan Şireci ve teknik direktör Atilla Gerin'le beraber imzaladı.

Fotoğraf 2: Çankırı Belediyespor kadrosunda yer alan Çankırılı sporcular kamp yapılan otelin önünde toplu halde... 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler