İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

Ankara'dan Melih abim gelmiş!

Ankara’nın böyük şeer başkanı, İ.Melih Gökçek son aylarda Ankara’yı boşladı, Ankara da başkanlığı garanti görüyor olsa gerek, Çankırı’nın derdine düşmüş. Çankırı’nın derdi onu da germiş olmalı ki, iki günde bir Çankırı’ya uğramadan edemiyor. Anlaşılan bu seferki belediye başkanlığı seçimleri ‘çantada keklik’ değil.

AKP’liler geçmiş dönemleri de özlüyorlar ellağam.

“Dost-Modern Darbeye” uğrayıp “tantuna gitmeden” önce, "vücutlarına giren sinsi virüsü" fark edemeyip, içlerine sızan tuzluğu, karabiberliği bile seçtirmişlerdi ya vatandaşa.

Anlaşılan “odunu aday göstersem seçtiririm” devri geçmiş, bu seçimlerde ince eleyip sık dokuyorlar. Ankara’dan Melih abi de zırt, pırt geldiğine göre bu sefer işi sıkı tutmaya çalışıyorlar.

2005 den beri ‘Temşüt Pilavı’ gibi ısıtıp, ısıtıp önümüze koydukları, Tatlı Çay projelerini Melih abisi ile bay başkan yeni bir proje imiş gibi yine gündeme getirmişler. “Nasılsa bu Çankırılılar balık hafızalı, sallar, sallar dizeriz ipe” diye düşünmüşler.

Oysa birileri “fikri takip” yapar mı diye hiç akıllarına gelmemiş.

Adama sormazlar mı?

“Efendi ağa, 7 Nisan 2005 tarihinde saat 23 gibi yayınlanan, Kanal A televizyonunun Haber Arkası programında Tatlı Çay projesini anlatmıştın ve biz de saf saf inanarak seni tebrik etmiş, teşekkür etmiştik.” Aradan kaç yıl geçti efendi ağa? 

Bu gün yeni bir şeymiş gibi İ.Melih Gökçek abin ile Tatlı Çay projesini yine gündeme getirdiniz. 2005 de söz verdin, aradan geçti dokuz sene, bu güne kadar neredeydin, diye adama sormazlar mı?

Haklısın, Çankırılılar ‘balık hafızalı’ nasılsa unutmuşlardır. Salla, salla diz ipe.  

Ama bu sefer fazla sallamışsın bay başkan;

"Çankırı sevdalısı Sayın büyüğüm, ağabeyim Sayın Melih Gökçek başkanım 20 trilyon bağışladı! 20 trilyon ne demek siz biliyor musunuz?" demişsin.

Doğrudur, Çankırılılar 20 trilyonun ne demek olduğunu nerden bilecekler. O kadar paraları olsa nereye koyacaklarını bile şaşırırlar. Gariplerin evlerinde ne özel kasaları var, ne de o kadar parayı koyacak ayakkabı kutuları…

Melih ağabeyi lütfetmiş, bay başkana ianede bulunmuş ve 20 trilyon bağışlamış. Tel maşa, ucube, meydansız saat ve nasılsa bedava diye kilit taş üzerine, ‘alguna’ döker gibi bolca döktüğünüz asfalt da bu hesaba dahil mi?

Bir Ankara Kapısı kadar değerimiz yokmuş.

Bay başkanın abisi, bizden esinlenmiş olacak ki Ankara’nın girişlerine bizim ‘Yaran Kapısı’ gibi kapılar yaptırıyormuş.

Kaç paraya biliyor musunuz?

Tam 25 milyon törkiş lira, bay başkanın daha böyük göstersin diye eski parayla söylediği gibi 25 trilyon.

Ah ulan Çankırı, Melih ağabeyin gözünde, Ankara’nın bi kapısı kadar bile değerin yok.

Ankara’dan Melih abimiz gelmiş
Çankırı'da hop tara leylim havası
Yandı temşüt pilavı tavası.

Bu yazı toplam 1881 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum