Apple ve Samsung uzlaşma için masaya oturdu

Apple ve Samsung uzlaşma için masaya oturdu

Apple ve Samsung, yaklaşan patent davası duruşması öncesinde, mahkeme dışında uzlaşmaya çalışacak.

Apple ve Samsung, ABD'de süren patent davasının Mart ayında görülecek duruşması öncesinde bir araya gelerek mahkeme dışında uzlaşmaya çalışacak. İki teknoloji devi arasında düzenlenecek toplantıya Samsung CEO'su Oh-Hyun Kwon ve Apple CEO'su Tim Cook katılacak. Teknoloji dünyasında yaşanan patent kavgalarının başını çeken Apple ve Samsung, ABD'nin California kentinde görülen patent davasının 19 Şubat'ta veya öncesinde masaya oturarak mahkeme dışında çözüm arayacak.

MAHKEME MART 2014'E KADAR SÜRE VERMİŞTİ
PCWorld sitesinin haberine göre, Apple ve Samsung'un avukatları görüşmeye sadece iki şirketin hukuk danışmanlarının katılacağını belirtti.

Apple ve Samsung avukatları tarafından California'daki bir Bölge Mahkemesi'ne yapılan başvuruda, 'şirket yöneticilerinin kabul edilen bir moderatör aracılığıyla uzlaşma için fırsat arayacağı' belirtildi.

Mahkeme, 13 Kasım 2013'te, her iki şirkete Mart 2014'teki duruşma öncesinde uzlaşma görüşmeleri başlatma emri vermişti.

APPLE 2012'DE KAZANMIŞTI
Birçok ürünün patenti konusunda davalı olan Apple ve Samsung, geçmişteki uzlaşma çabalarından sonuç alamamıştı. Apple, Ağustos 2012'de yine California'da görülen davada Samsung'dan 1.05 milyar dolar tazminat kazanmıştı. Samsung'un itirazları sonucu tazmnat miktarı 930 milyon dolara düşürülmüştü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.