Arama kurtarma ekiplerini kim kurtaracak!

Arama kurtarma ekiplerini kim kurtaracak!

Perşembe günü saat 16.30'da Bayramören'de Melan Çayı üzerinde yaşanan ve

11 yıllık polis memuru, iki çocuk babası yaşamına malolan olay sonrası kurtarma çalışmaları ile ilgili ilginç gelişmeler ortaya çıkmaya başladı...

İçinde bulunduğu şişme botun Melan çayının azgın dalgaları sonucu alabora olmasıyla, başını kayaya çarparak yaşamını yitiren Adem Aflaz'ın cenazesi bugün İskenderun'da toprağa verildi.

Aynı kazadan kurtulan Hüseyin Doğan ile birlikte bindiği şişme botun, suyun şiddeti ile birlikte alabora olması sonucu, başını kayalara çarparak yaşamını yitiren polis memuru Adem Aflaz'ın, Melan Çayı içerisinde bulunması ile ilgili yaşanan gelişmeler de gün yüzüne çıkmaya başladı.

Sözcü18.com'un elde ettiği bilgilere göre, Perşembe günü yaşanan üzücü olayın ardından Çankırı Valiliğinin olayla ilgili bilgilendirilmesi sonucu, Bayramören'e hareket eden eski adıyla Sivil Savunma, yeni adıyla Doğal Afetler ve Arama Kurtarma ekipleri, aynı gün havanın da kararması ile birlikte çok fazla mesai verememişlerdi.

İDDİALAR VAHİM! KURTARMA EKİPLERİ
SUYUN İÇİNE BİLE GİRMEMİŞLER!
Olayın ertesi, yani 26 Şubat 2010 Cuma sabahı saat 07.00 sularında arama çalışmalarına başlayan gelen ekip, Bayramören'in tarihi köprüsünden start alarak, çayın akış yönünde ilerlediler. Arama kurtarma ekipleri, Adem Aflaz'ın cansız bedeninin bulunduğu noktayı (!) geçerek yaklaşık 400 metre aşağısına ulaştılar. Şayet Bayramören Emniyet teşkilatına mensup Adem Aflaz'ın mesai arkadaşları daha dikkatli ve özenli davranmasalar, arama kurtarma ekiplerinin soluğu Karadeniz sahillerinde alması işten bile değilmiş!

Arama kurtarma ekipleri, cansız bedenin bulunduğu noktadan yaklaşık 400 m yol alırken, merhum Adem Aflaz'ın mesai arkadaşlarının kıyıda özenli aramaları sonucu cansız bedene, tarihi Bayramören köprüsünün 200 metre aşağısında ulaştılar. Ve cesede ulaşmak için, suya ilk giren Bayramören Emniyet Amiri Hüseyin Ünsal oldu. Ve görgü tanıklarının iddialarına göre, bu arada olay yerinden hayli uzakta olan arama kurtarma ekipleri de nokta yere gelmişler Ve "kurtarma seyrine" çoktan başlamışlardı!

İddialar devam ediyor: Çankırı'dan gelen arama kurtarma ekibinden tek bir eleman dahi suyun içerisine girmiyor! Giren de, elindeki kalın ipi çekme amacıyla kullanıyor!

Arama kurtarma ekibinin diğer elemanları! Onlar suyun içerisinde bulunan Bayramören Emniyet Amiri Hüseyin Ünsal'ın gayretleri ve çabalarını seyretmekle meşguller! Arama Kurtarma Ekibinin sergilemiş olduğu hal ve davranış, başta çevredeki vatandaşlar olmak üzere, oradaki emniyet çalışanlarının da dikkatinden kaçmıyor ve tepkilere neden oluyor!

TATBİKATLARIN CEVVALLERİ, UYGULAMANIN…
Bugün İskenderun'da öğle namazına müteakip toprağa verilen polis memuru Adem Aflaz’ın cansız bedeninin bulunma görüntüleri (video) şu an olayı soruşturan savcının masasında. Henüz bu görüntüler basına verilmedi! Ama Sözcü18.com haber merkezinin, olayın görgü tanıklarından aldığı bilgilerdeki iddialara göre, Çankırı’dan gelen Arama Kurtarma Ekibi, olup biteni "özellikle ceset sudan çıkarılırken" sadece ve sadece “seyretmekle” yetiniyor!

Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda haber merkezimize kadar ulaşan bu “iddialar” doğru ise, vay “kurtarılacak” ya da “aranılacak” duruma düşenlerin haline!

Bu arada Doğal Afetler ve Arama Kurtarma Ekibini yönetenlerin de "iddialar" karşısında söyleyecekleri var ise, sayfalarımız sonuna kadar açıktır.

Fotoğraf 1 ve 2: Merhum Adem Aflaz'ın cansız bedeninin çıkarıldığı yer.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler