Atkaracalar girişinde kaza yapan minibüste 22 yaralı!

Atkaracalar girişinde kaza yapan minibüste 22 yaralı!

Dün gece saat 22.50 sularında Giresun’dan gelerek İstanbul’a gitmekte olan Osman Yılmaz

yönetimindeki 34 GPM 11 plakalı özel minibüs, Atkaracalar ilçesine girişe 30 m mesafede, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, sola yatarak devrildi. Yaklaşık 50 m sürüklenen araçtan sürücü dahil 22 yaralı yolcu çıktı! Yaşanabilecek olası büyük bir facia şansın da yardımıyla ucuz atlatıldı.

Kazanın ardından yaralıların Atkaracalar Devlet Hastanesine getirilmesi ile birlikte başta bölge trafik ekipleri olmak üzere görevli doktor ve hemşireler de karşılarındaki yaralıların tek araçtan çıkmış olduğunu öğrendiklerinde daha da büyük şaşkınlık yaşadılar. Kazadan sonra araç içerisinden çıkarılan 22 kişiden 8’i Atkaracalar Devlet Hastanesinde sabaha kadar gözetim altında tutulurken, 14 yaralı Çankırı Devlet Hastanesine nakledildiler.

Aracın sola yatmış halde yaklaşık 50 m dolayında sürüklenmesine karşın, kazadan yara almadan kurtulan minibüs şoförü Osman Yılmaz, “Kar yağışı nedeniyle yolda meydana gelen hafif buzlanmadan dolayı araç kaydı. Direksiyona hakim olamadım ve araç sola yattı! Hayli uzun bir süre yerde sürüklendik! Sonra araç durdu ve dışarıya çıktım” derken, araçta bulunan 21 yolcu için de “Giresun’da cenazemiz vardı. İstanbul’a dönüyorduk.” demekle yetindi.

Atkaracalar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Sebi Güneş, Duygu Güneş, Dilara Güneş,  Hasan Kaya, Fatma Kaya, Ahmet Kaya ve Ahmet Tekin sabah saatlerinde hastaneden taburcu edildiler.

Çankırı Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Şeymanur Yılmaz, Zülfiye Yılmaz, Aslı Yılmaz, Emine Yılmaz, Ziya Yılmaz, Fatma Tekin, Aydın Tekin, Kadir Tekin, Necaattin Tekin, Ayhan Tekin, Ayşe Kaya ve Eda Kaya tedavileri sonrası taburcu edilirken, Sabri Tekin halen tedavi altında bulunuyor. (Fotoğraf: Arşiv görüntüsü)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler