Babalar ve evlatlar...

"İşte benim ailem" diyebildiğin bir güzel olgunun, sıra dışı bireyleridir baba ile evlat...Süregelen aile birlikteliğinin uzantısında örnek babadır, örnek alan kız veya erkek değişmez evlatlardır..Ana kraliçe annenin içsel çabasının tarifi zor yapısı, çatıda olası çatlakları sürekli kapatan etkili bir ilaç marifetidir..

Ve bir babanın, başarı kazanmış evladına "Övgü" satırları açması çok zordur..Çünkü; anne ile baba evlatlarını hiç bir yere sığdıramaz..Sığdırmaya başlayan bir baba ise tıpkı benim gibi satır başı açar, tümcesini oluşturur..

Oğlum Burak Gören basketbol koçudur.. Ben değil başkaları söyler; başarılıdır.. Bu başarısını, yarım sezonluk bir kısa aralıkta, Aliağa Socarspor'u kimsenin beklemediği bir sırada Türkiye Basketbol Ligi play off çekişmesine taşımıştır...Önemli oyuncularının ağır sakatlığı nedeniyle, gidebilecekleri doruk noktalara ne yazık ki ulaşamamışlardır.. 

Ama; Bir basketbol sitesinin yaptığı anket sonucunda, Burak Gören,aldığı oylarla, "Yılın En Başarılı Basketbol Koçları" sıralamasında ilk üç arasına girebilme başarısı göstermiştir.. Nokta..

Bazen; bir hasret sarar benliğini... Bu; baba olmanın doruklara tırmanan duygu halidir... Beyin oluşturur ama dudaklar söyleyemez; "Şimdi yanımda olsaydın, bir baba öpücüğü kondururdum yanaklarına..Öperdim, öperdim..."

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.