Sayın Bakan ve gerçekler...

Kötü bir oyun sonunda, Hırvatlara yenildik... Bu oyunla doğal olmalıydı, bu yenilgi...Ayrıca mazeretimiz olamazdı ve ayrıca rakibimiz bizden daha iyi oynadı..Maç sonunda bu ülkenin Spor Bakanı ''Hamasi edebiyatına zirve yaptırarak'' vatan , millet nutukları atarak oyunu değerlendirdi...

''Ay yıldızlı çocuklarımız, Türkiye'nin adını'' gibi siyasi ve geleneksel bir tümce ile durum değerlendirmesi yaptı... Oysaki ; kazın ayağı perdeliydi... Ülkenin her yanına görkemli stadyumlar yapabilrsin ama o statların oyun alanlarına, gelecek için umut ışıkları dağıtan gençleri gönderemezsen, yaptığın statlar çürümeye mahkum olur...Profesyonel yaşamın görkemli lig maçları ve de milyarlık yabancı transferlerin gövde gösterisi işin sahte yanıdır sayın bakan..O çocuklar bizim de çocuklarımız, 80 milyonun bağrından çıkan çocuklar onlar... Bırakın bu işleri, bırakın da gerçeklere geçelim.. Konumuz Milli Takımımız..

Emre Mor, 18 yaşında Milli Takımda üstelik çok kritik bir maçta sahaya sürüldü...Bence Emre Mor önce transfer olduğu, Almanya'nın popüler takımlarından biri Borusia Dortmund'a oynamalı, deneyim kazanmalı ve sonra Milli Takımımızda bu yeteneği tepe tepe kullanmalıydı..

Volkan Babacan'a şaşırdım.. Çizgi kalecisi olmak, kale alanı içinde ve sana çok yakın alanda sürüp giden oyun akışına seyirci kalınmazdı.. Orta alan yani ikinci bölge bir takımın kalbiydi.. Bu kalp sağlıklı atmazsa insan normal yaşamını sağlayamaz.. Milli Takımımızın bu bölgesi böyle hücum düzeni bu bölgeden kaynaklı çok kötüydü..

Tüm bunları eleştiri açısından değerlendirmiyorum, tespit ettiklerimi özetleyerek sevgili dostlara bilgiler sunuyorum.. Yazılacak çok şey var ama işin sonunu beklemek gerekiyor:: Kimseye haksızlık etmek istemem, çünkü bu takım hepimizin.. Bu çocuklar, bu teknik kadro ve Fatih Terim de bizim çocuklarımız..

Avrupa Şampiyonası uzun soluklu bir turnuva,, Şimdi kötü oyun sonucunda gelen yenilgiyi unutup İspanya karşılaşmasına kilitlenmeliyiz.. Bu arada, bay yetkililer, özellikle sayın bakan bu tip konuşmalar yerine daha gerçekçi bilgilerle donanımlı olmalıdır.. Zaten bizi hep bu nutuklar tüketti..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.