Başak Dolunayı, hayatımızda düzen ve temizlik zamanı...

İyi haftalar Sözcü18 okyucuları; Haftaya Güneş/Neptün kavuşum etkisiyle başlıyoruz ve hafta ortası itibariyle de 18 Mart’ta gerçekleşecek Başak Dolunayı'nın etkisini hissetmeye başlıyor olacağız.

Öncelikle haftanın ilk günleri, yaratıcılığımızın, sezgilerimizin ve hayal gücümüzün çok yüksek olacağı günler olacaktır; sezgilerinizi görmezden gelmeyin. Rüyalarınız çok aktif olabilir ama bunlar çoğunlukla bilinçaltı rüyaları olacaktır. Halsizlik, uyku hali ve odaklanmada güçlük de yaşanabilir. Bir yandan sosyal hayatımızın da hareketli olabilir. Çocuklar, arkadaşlar ve eğlence odağımızda olabilir.

Hafta ortasından itibaren ise 18 Mart günü gerçekleşecek olan Başak Dolunayı etkisini hissetmeye başlayacağız. Önemli bir dolunay ve bu dolunayla birlikte, Mart ayının geriye kalan günleri ile Nisan ayı hız kesmeyen gündemlerle devam edecektir.

Bu dolunay öncelikle Başak sembolizmalarını, sağlık, hastaneler, sağlık çalışanları, tarım ve buğday, toprakla, üretimle ilgili konular, memur, işçiler ve sendikalar ile hizmet sektörünü gündeme taşıyacaktır. Sağlık ve sağlık çalışanları ile ilgili, tarım ve üretim ile ilgili, halihazırda gündemimizde olan buğday ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Dolunay’ın karşısındaki Balık yoğunluğu, hava olaylarında değişken durumlara, aşırı yağış, sel veya dolu yağışlarına sebebiyet verebilir. Bu da tarım ve tarım ürünleriyle alakalı gündemler verebilir.

Başak bir yandan da sorumluluklarımız, çeki düzen vermek, temizlemek, çalışmak ve düzen getirmekle ilgilidir. Son dönemde çaba sarf ettiğimiz konularda sonuç alabiliriz. Ektiğimiz tohumlar meyve verebilir. Aynı zamanda bu dönem hayatımızda bazı konuları düzenlemek, elden geçirmek isteyebiliriz. Bu, bazılarımız için yeni beslenme düzeni, sağlık kontrolleri, diyete başlama gibi yaşanırken bazıları için ise aşk hayatı, sosyal çevre ve arkadaşlar alanında bir düzenleme olarak yaşanabilir. Birçok kişi aşk hayatında ve arkadaş çevresinde yeni düzenlemeler, birilerini hayatından çıkarma ve sadeleşme yoluna gidebilir.

18 Mart civarı tarihlerde, 3 gün öncesi 3 gün sonrası, açığa çıkan bazı şeyler olabilir. Gizli kalmış ve saklanan konular ortaya çıkabilir. Kandırılmalar, ihanetler, dedikodular, arkadan dönen işler, entrikalar ortaya çıkabilir. Bastırdığımız öfke ve kıskançlıklarımız açığa çıkabilir. Bu durum da bizi yeni düzenlemelere mecbur bırakabilir. Bir taraftan bu dönem, yanılgılara çok açık bir dönem. Çok keskin kararlar vermekten ziyade açık kapı bırakmak daha doğru olacaktır. Her duyduğumuza inanmamak, araştırıp sorgulamak daha iyi olacaktır. Sosyal medyada da asılsız haberler çıkabilir.

Sağlık açısından ise sindirim sistemi hassasiyetleri, alerjiler, besin zehirlenmeleri, ilaç yan etkileri, kaygı, takıntı ve evham olabilir. Birkaç gün hafif beslenmekte ve kaygı düzeyini kontrol altında tutmakta fayda var. Aynı zamanda çocuklarla ilgili eğitim gündemleri ve sağlık gündemleri söz konusu olabilir.

Dünyada ve ülkemizde ise su ve denizlerle alakalı gelişmeler, eğitim, iletişim ve medya konuları, sağlık, sağlık çalışanları, tarım, toprakla ilgili konular, işçi ve memurlar gündem olabilir.

Her ne konuda emek verdiyseniz, bu dolunayla karşılığını almanız dileğiyle. İyi haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.