Başbakan Erdoğan Çankırı'ya gel(e)miyor!

Sözcü18 Seçim Kervanı  yola hazır...

12 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek genel seçimler öncesi Çankırı seçmeninin nabzını tutma ve bölgedeki "gerçekleri" yerinde tespit amacıyla yola çıkan Sözcü18 Seçim Kervanı 10 Mayıs Salı günü yollara düşüyor.

Kısa sürede özgün haber ve yorumlarıyla taraflı - tarafsız Çankırı insanının sevgisini ve güvenini kazanan Sözcü18, uygulamaya koyduğu proje ile Çankırı'da gazeteciliğin lokomotifi olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Sözcü18'in İçinde bulunduğu ağır ekonomik şartları zorlayarak ortaya çıkan, özellikle yazı ailemizin her bir ferdinin büyük fedakarlıkları ile gerçekleşecek böylesi bir organizasyondan da alnımızın akıyla çıkacağımızdan tereddüdüm yok.

Sözcü18 Seçim Kervanı, köy, belde ve ilçeleri dolaşmakla kalmayacak, yörenin çileli ve mağdur insanlarının sesi olmanın gayretinde olacaktır. Yazı ailemizin farklı isimleriyle nöbetleşe tamamlayacağımız Çankırı turumuz, siyasi partilerin milletvekili adaylarını belki bir belki de iki kez biraraya getirerek toplu görüşmeleri gerçekleştirmemizle zirve yapacağını düşünüyorum.

Önümüzdeki 30 gün içerisinde Sözcü18'i çok daha fazla ziyaret etmenizi sağlayacak özgün, çarpıcı ve "işte habercilik bu" (!) diyebileceğiniz çok sayıda haber ve yorumla sizleri buluşturma adına bu bahsi geçelim.

*  *  *

Ak Parti ile MHP arasında geçen Çankırı seçim gündeminde, hiç de alışkın olmadığımız bir olay yaşandı!

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli aynı gün Çerkeş, Kurşunlu, Ilgaz ilçeleri olmak üzere Çankırı Merkez de dahil 4 mitinge imza attı.

Devlet Bahçeli adına böylesi bir performansın hiç de kolay olmayacağını düşündüğümüzden, gerçekleşmiş olmasını da doğrusu hayretler içerisinde izledim.

MHP liderinin bu programı, İl Başkanlığının sırtındaki seçim yükünün yüzd 50'sini aldığı kanaatimi belirtmekle birlikte, MHP'li milletvekili 1. sıra adayı Dr. Şahin Eraslan'ın "Taşyakası" açığını da önemli ölçüde kapattığını da söylemeden geçemeyeceğim.

Yine düşüncem odur ki; Ak Parti teşkilatında Dr. Bahçeli'nin Çankırı ziyaretini tamamlaması ile birlikte "Aman işi sıkı tutalım! 2-0 tehlikeye girebilir" (!) teyakkuzunun da start aldığını düşünüyorum!

MHP liderinin Çankırı ziyaretinin sokakta da "Seçimin sonucu 1-1 olur" (!) düşüncesini çok daha fazla görünür kıldığını da ifade etmek herhalde tuhaf kaçmıyordur!

*  *  *

Çankırı sokakları 12 Haziran Pazar seçiminin sonucu ile ilgili tahminleri yapmakla zaman öldürürken, Ilgaz dağında patlayan bombalar ve silahlar bir polisimizi şehid etme ve bir polisimizi de yaralamakla birlikte, sadece ülkenin değil dünyanın gündemine de "bomba" etksiyle düştü!

Olayların cereyanından sonraki gelişmeler benim için çok daha bomba!

Ilgaz Dağı içerisinde kaybolan ve sayıları 10 civarında dahi olmayan "terörist" diye adlandırılan kişilerin şu ana kadar bulunamamış olması, sizce "bomba" değil midir!

Bu nasıl bir iç güvenliktir ki: "teröristler" Ilgaz Dağına kadar gelebiliyor, orada olay öncesi bir köylüyü esir alıyor, daha sonra köylü jandarmaya gidiyor, jandarma olaydan haberdar, emniyet güçleri olaydan haberdar, başbakan Kastamonu'ya geliyor, mitingi yapıyor, konvoy Ankara'ya dönüş için yola çıkıyor ve "aynı" teröristler konvoyun önünü Ilgaz Dağında kesiyor!

Bölgede jandarma ve polis gücü herhalde gökyüzünü seyrediyor!

Ya da son günlerde 23 Nisan çocuklarının bile yapabileceği operasyonlarla yakalanan kaçak sigara yüklü TIR'ların zevk-ü sefasını sürüyor!

Bölge halkının (Kastamonu ve Çankırı) emniyet teşkilatı mensupları açısından hiç mi hiç problem olmadığını düşündüğümüzde; yaşanan son olayla "Şekerci Osman"ların sayısında hiç de azımsanmayacak ölçüde artış olduğu gün yüzüne çıkmış bulunuyor!

Bir önerim var! Ilgaz Dağına da kameralar yerleştirilmeli!

*  *  *

MHP lideri Devlet Bahçeli Çankırı'ya geldi... CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da 21 Mayıs'ta Çankırı'ya geliyor!

Ak Parti lideri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Çankırı'ya geliyor mu?

Cevap: Hayır!

Niye mi?

Bunun cevabı Belediye Başkanı İrfan Dinç'te!

Ben de onunla "küs" (!) olduğum için bana söylemez! Varın siz sorun "Genel Başkanın Erdoğan Çankırı'ya neden gel(e)miyor?" (!) diye..

Mayıs ayındayız ama günler "serin" (!) geçiyor... İnsanoğlu bir tuhaf! Isınır şikayet ederiz, serinler şikayet ederiz... Ilıman günler dileğiyle "anneler günü"nüzü kutlar, annemin de ellerinden öperim...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum