Başbakandan Bayramlık diyalog

Başbakan'dan "Bayramlık diyalog"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da

MHP’li Belediye Başkanını Ak Partili sanarak, “Burayı kaybettik, çok çalışıp kazanmamız lazım ona göre” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği kampta, MHP’li Belediye Başkanı Coşkun Ünal’ı Ak Partili sanarak, “Burayı kaybettik, çok çalışıp burayı kazanmamız lazım ona göre” talimatı verdi. Ünal’dan, “Ben MHP’li belediye başkanıyım” yanıtını alan Erdoğan, gülümseyerek, “Yapma ya, niye kazandın!” dedi.

Kızılcahamam kampında, Erdoğan ile MHP’li Belediye Başkanı Ünal arasında MHP’lileri güldüren bir diyalog yaşandı. Edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti:

Erdoğan, kampın yapıldığı Asya Termal Tesislerine geldiğinde Kaymakam Bilal Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım ve MHP’li Belediye Başkanı Ünal tarafından karşılandı. Erdoğan, daha sonra heyetle birlikte yemeğe geçti. Yemek sonrasında odasına çıkmak üzere asansöre yönelen Erdoğan, Ak Partili sandığı MHP’li Ünal’a “Kızılcahamam’ı almalıyız” diyerek şaşırtan bir talimat verdi.

Tanıştırmaları gerekirdi
Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal, olayı doğrulayarak şöyle konuştu:
“Biz protokol olarak Sayın Başbakan’ı karşıladık. Yemeğe geçtik. Yemekten sonra asansörün önünde bir emri olup olmadığını sorduğumda o diyalog yaşandı. Eğer tanıştırılmış olsaydık Sayın Başbakan o yanılgıya düşmezdi. Beni beklemiyordu. Geç saatte, farklı partiden olunca belediye başkanı beklemez, karşılamaz diye düşünüyordu herhalde. Halbuki bizim Başbakanımız, hepimizin Başbakanı. Elimizden gelen saygıyı gösterdik. Siyaset bizim işimiz değil. Biz belediye başkanıyız. Siyaseti yapanlar yapsın. Ak Parti teşkilatı veya protokoldekilerden birinin tanıştırması lazımdı.”

Tur atmayı bıraktı
Ak Parti, 2004-2009 arasında Kızılcahamam Belediye Başkanlığını elinde bulundurdu. Ancak 29 Mart 2009’da yapılan seçimde, Kızılcahamam Belediye Başkanlığını MHP’li Ünal kazandı. Belediye başkanlığı Ak Parti’deyken her Kızılcahamam toplantısı sırasında eşi Emine Erdoğan’la birlikte ilçede tur atarak vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan, belediyenin MHP’ye geçmesinin ardından bunu bir daha yapmadı.

Erdoğan ile Ünal arasında şu diyalog yaşandı:
Ünal: Efendim bir emriniz var mı?
Erdoğan: Bakın, biliyorsunuz burayı kaybettik, çok çalışıp burayı kazanmamız lazım, ona göre.
Ünal: Efendim, zaten ben buranın belediye başkanıyım.
Erdoğan: Ne, anlamadım, nasıl?
Ünal: Şu anda belediye başkanı benim efendim.
Erdoğan: Yapma ya.
Ünal: Evet efendim.
Erdoğan: Niye kazandın!
Ünal: Vallahi efendim, halk istedi öyle oldu.
Erdoğan: (gülerek) Kolay gelsin, başarılar diliyorum. (Kaynak: milliyet.com.tr/Önder Yılmaz)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler