İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

Başhekim'in küvez'i!

“Topçu'nun hedefi kalite”  (Yerel Basından)

“Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İsmail Çağatay Topçu, verdikleri sağlık hizmeti ile Çankırı Devlet Hastanesi'ni sağlık alanında kaliteli hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.” 
 
Başhekim Topçu, "Ben bu kurumun başhekimiyim ve telefon numaram tüm hastalarımda vardır. Hastalarım beni gece gündüz istediği her saatte arayabileceklerini bilirler. Bu sayede hastalarımızla olan ilişkilerimiz daha da güçlenir" diye konuştu. 
 
"Ben burada doğdum, burada hizmet ediyorum ve Allah nasip ederse burada öleceğim. Başhekim olmadan önce birçok üniversiteden teklif aldım. Hemşerilerimi düşünerek, aldığım tüm teklifleri geri çevirdim" ifadelerini kullandı. 
 
“Çankırı’da en az 20 bin kişinin ameliyatına girmişimdir. Hastalarımızın huzuru bizim gururumuzdur” ifadelerini kullandı.
 
'Küvez krizi’ beraberinde ölümü getirdi!  (Özgür ve tarafsız basından)
 
Çankırı Devlet Hastanesi'nde yaşandığı iddia edilen 'küvez krizi' yeni doğan yavrunun ölümüne neden olarak gösteriliyor.
 
Emrullah Demirel Çankırı Devlet Hastanesi'nde yaşadıklarını Sözcü18 Haber Merkezi'ne şöyle aktardı:
 
"Eşim 03.12.2012 tarihinde Çankırı Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisinde 04.12.2012 tarihinde vefat eden oğlumuzu dünyaya getirdi. Hamilelik süresi boyunca yaptırdığımız kontrollerde çocuğun sağlık durumunun gayet iyi olduğu bildirilmişti. Saat 12.30-13.00 civarında meydana gelen doğum sonrasında çocuğun solunum sıkıntısının bulunduğu, giderilmeye çalışılacağı mümkün olmaması halinde Ankara’ya sevk edileceği bildirildi ve çocuk öncelikle yoğun bakım servisine alındı bir müddet sonra da röntgen için aşağı götürüldü. Bozuk olması nedeniyle küvez-solunum cihazı vb herhangi bir tedbir alınmaksızın çocuğumuz kucakta beze sarılı halde indirildi.“
 
“Çocuğumun Devlet Hastanesinde bulunan ve sevkte kullanılan küvezlerin bozuk olduğundan bahisle saatlerce sevk edilmemesi nedeniyle hastalığının teşhis ve tedavisinde geç kalınması sebebiyle vefat ettiği kanaatindeyim.” 
 
İHMALİ BULUNANLARIN CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUM!
 
“Çocuğumun vefatında ihmali bulunan ilgililerin tespiti ile cezalandırılmaları için ilgili yerlere başvurdum. Ancak sağlıkta yaşanan onca olumlu gelişmeye rağmen bu ihmalin kabul edilir yanı yoktur. Başka çocukların vefat etmemesi için toplumun ve yetkililerin dikkatinin artırılması ve olayın aydınlatılması için özgür ve tarafsız basından yardım talep ediyorum”
 
Yorum:
Başhekim Topçu, Çankırı Devlet Hastanesi'ni sağlık alanında kaliteli hale getirmeyi hedeflemiş, görevde olduğu sürede, yirmi bin Çankırılı'yı kesmiş, doğramış.
 
(Elinize bileğinize kuvvet, sayenizde 20 bin Çankırılı bıçağı yemiş. Bıçak yiyende huzur mu kalır?) 
 
Telefon numaraları da tüm hastalarında varmış.  
 
(Başhekim misiniz, santral memuru musunuz?)  
 
Birçok üniversiteden teklif almış. Hemşerilerimi düşünerek, aldığı tüm teklifleri geri çevirmiş.
 
(Allah eksikliğinizi göstermesin, muhtaç da etmesin.)
 
Sonuç:
 
Çankırı Devlet Hastanesi'nde iki tane küvez varmış, ikisi de bozukmuş.
 
Devlet hastanesinde kalite buymuş! 
 
Sağlık Bakanı da bunu duymuş!
 
Sevsinler sizin kalitenizi…

Bu yazı toplam 1828 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
6 Yorum