Başkan Dinç  vatandaşın cebinden harcamaya devam!

Başkan Dinç "vatandaşın cebinden" harcamaya devam!

Belediye Başkanı İrfan Dinç, koltuğunda oturarak yaptığı

icraatlerle “Çankırı halkının cebinden harcamaya” devam ediyor!

Çankırı Belediyesince ihaleye çıkarılan "şehir içi taşımacılık hizmetleri" yapılan son ihale ile aylık KDV’si içinde 25.000 TL’ye Özcanlar Turizm’e verildi!

Bilindiği gibi aynı iş için Çankırı Belediyesince 28 Eylül 2009 tarihinde yapılan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından  "keyfi olarak iptal edilen" ihaleyi kazanan firma aylık olarak 38 bin TL + KDV fiyatla almıştı!

Belediye Başkanı İrfan Dinç, taşıma işi ihalesine girerek böylesi bir rakam veren firmanın teklifini “tamamen kendi insiyatifini” kullanarak İPTAL etmiş ve işi yeniden ihaleye çıkarmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Encümen salonunda gerçekleştirilen ihaleye, Özcanlar Turizm ile birlikte 2 firma daha girdi. Ve Çankırı’da “şehiriçi taşıma işi” 5 yıllığına aylığı KDV dahil 25 bin TL bedelle Özcanlar Turizm’de kaldı.

“BEN YAPTIM OLDU” ZİHNİYETİ
NEREYE KADAR SÜRECEK?

Mali imkansızlıklar ve “yokluklar” içerisinde bir belediyenin yapılan hesaplamalarla ortaya çıkan ortalama “aylık 15 bin TL”yi “yok” saymasını hangi mantık ve izanla anlatabiliriz, doğrusu bilmiyoruz!

İhalenin 5 yıllığına verildiğini göz önüne aldığımızda Çankırı Belediyesinin, hayata geçirilen bu uygulamadan ihale bitiminde, faiz hesaplamaları ile birlikte 1 milyon TL'nin üzerinde bir "gelir kaybına" uğrayacağı ortadayken, Belediye Başkanı İrfan Dinç'in bu durumu "göze alarak" başta Çankırı Belediyesi olmak üzere Çankırılı vatandaşı "mağdur" etmesinin hangi mantık çerçevesinde işlediğini de doğrusu merak ediyoruz!

Bütün bu gelişmelerle birlikte “üzülerek” gördüğümüz net bir fotoğraf daha var! O da, halen Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan "Belediye Başkanı İrfan Dinç", sokaktaki vatandaşın “cebinden çalarak” Belediye ihalelerini “istediği şekilde” yönlendirmekte ve Çankırı halkının çıkar ve menfaatlerini değil, “kendi bildiği doğrular” (bu da tartışılır) çerçevesinde “icraat” sergileyerek “saçı bitmemiş yetimin malını” çarçur etme konusunda “yeteneğinden” ödün vermemekte ısrarlı davranıyor!

Sözcü18.com, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in “vatandaşın cebinden çalma” yöntemli icraatlerini sergilemeye devam edecek…
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler