Başkan Özen, nüfusu artırmanın gayretinde!

Başkan Özen, nüfusu artırmanın gayretinde!

Bayramören Belediye Başkanı Ahmet Özen, 31 Aralık 2009 tarihine kadar Bayramören'in

nüfusunu 2 bin yapma gayretinde! Başkan Özen'in, Türkiye'nin nüfusu en düşük ilçesi konumunda olan Bayramören'in, İller Bankasından her ay aldığı ödeneği artırmanın formülü olarak, bugünlerde yoğun olarak gayret gösterdiği ilçe nüfusunu 2 binin üzerine taşıma çabalarının olumlu sonuçlanması beklenmiyor.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Başkan Özen "Gurbette yaşayan hemşerilerimiz, yaz aylarını yoğun olarak ilçemizde geçiriyorlar. Bu hemşerilerimizin İstanbul'da ya da Ankara'da evi olduğu gibi, Bayramören'de de evleri bulunmakta. Özellikle yaz aylarında hizmet verdiğimiz hemşehrilerimizin sayısı kış aylarındakine kıyaslanmayacak düzeyde fazla. Bütün bu değerlendirmeler ışığında özellikle gurbette yaşayan ve ilçemizde evi olan Bayramörenli hemşerilerimizi çifte ikamet hakkından faydalanarak ikinci adreslerini Bayramören olarak göstermelerini istiyoruz. Arkadaşlarımız konuyla ilgili olarak yoğun bir çalışma içerisindeler. Hemşerilerimizin de desteği ile önümüzdeki 4 gün içerisinde istenilen sayıya ulaşacağımızı düşünüyorum" dedi.

Bilindiği gibi bu yıl düzenlenen Bayramören Yamaç Paraşüt organizasyonu öncesi ilçe nüfusunu 760 olarak gösteren girişteki tabela, nedendir bilinmez birileri tarafından 1660 olarak değiştirilmiş ve bu olay da uzun süre gündemde yerini korumuştu.

AK PARTİYE GEÇECEK Mİ?
Bilindiği gibi, 28 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Bayramören'de "bağımsız" aday olarak seçimi kazanan Ahmet Özen, Ak Partiye geçişi konusunda şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi ben daha önce Ak Parti'den adaylık için ön seçime katılmıştım. Daha sonraki gelişmeleri sizler de biliyorsunuz. Seçildiğim günden bu yana bu konu sıcaklığını muhafaza ediyor. Başta İl Başkanı olmak üzere milletvekillerimizle de görüşmelerim devam ediyor. Son olarak Ak Parti Büyük Kongre takviminin işlediği günlerde bazı görüşmelerimiz olmuştu. Şimdilik bizim için önemli olan Bayramören'in nüfusu ile ilgili çalışmalar. Bu çalışmalarımızı tamamladıktan sonra o konuyla da ilgili çalışırız."

SAÇAK BELDESİNDE NÜFUS 2000'İ AŞTI!
Öte yandan Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre Çerkeş'e bağlı Saçak beldesinde Belediye Başkanı Hamza İnkaya'nın yoğun ve sistemli çalışmaları sonucu belde nüfusunun 2000'i aştığı öğrenildi. Konuyla ilgili görüştüğümüz Başkan İnkaya "Haziran ayından bu  yana yaptığımız sistemli ve etkin bir çalışma ile belde nüfusunu yasaların istediği düzeye çıkardık. Şayet böylesi bir çalışmayı başarıyla gerçekleştirmeseydik belediyemizin tabeladan öte bir işlevi olmayacaktı. Destek veren, katkı sağlayan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunarım" dedi.

Öte yandan benzer çalışmalar içerisine girerek hedefi yakalayanlar arasında Orta ilçesi Kalfat beldesinin de bulunduğu öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler