Başkentte Livaneli rüzgarı esti

Başkent'te Livaneli rüzgarı esti

Zülfü Livaneli, sanat hayatının 40. yılının ilk konserini Başkent'te verdi. Anadolu Gösteri Merkezi'ndeki Livaneli konserini, çok sayıda Başkentli izledi

"Sevdalı Başım" isimli şarkıyla konsere başlayan Livaneli, Ankaralılarla buluşmaktan son derece mutluluk duyduğunu söyledi. Livaneli, "Bugün Türkiye’deki tartışma konusu ’Acaba Sevgililer Günü mü değil mi?’ Çünkü 14 Şubat Kandil olduğu için bugüne mi alınmış? Eğer öyleyse Sevgililer Gününüz kutlu olsun. Sevgililer Günü Türkiye’ye çok lazım. Çünkü 364 gün sevgisiz geçiyor, bir gün hiç olmazsa sevgiyle geçsin" dedi.

Bu yılın sanatta 40. yılı olduğunu belirten Livaneli, bu konserin de 40. yılının ilk konseri olduğunu bildirdi. Livaneli, konserde, "Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor", "Güneş Topla Benim İçin", "Leylim Ley" gibi klasikleşmiş eserlerini seslendirdi.

Livaneli, kendi tasarımı olan "Livan" adını verdiği bağlamasıyla ve ünlü müzisyenlerden oluşan orkestrayla Başkentlileri coşturdu. İzleyiciler, Livaneli’nin şarkılarına uzun süre eşlik etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler