Başkentteki Kurşunlular da sahaya iniyor

Başkent'teki Kurşunlular da sahaya iniyor

Ankara’da oluşturulan Kurşunlu Dernekler Birliğinin ilk organizasyonu olan futbol

turnuvası, Cumartesi (yarın) start alıyor.

Keçiören – Kalaba tesisleri içerisinde iki halı sahada gerçekleştirilecek olan turnuva, haftanın cumartesi ve Pazar günleri saat 11.00 ila 13.00 saatleri arasında oynanacak olan maçlarla heyecan bulacak. Ve turnuvanın açılış maçını Çankırı insanının yakından tanıdığı Türk Halk Müziğinin güçlü seslerinden Neşe Dilekçioğlu yapacak.

16 Takımın katıldığı turnuvanın 29 Mayıs 2010 Cumartesi günü çeyrek final, 30 Mayıs 2010 Pazar günü de yarı final maçları gerçekleştirilecek. Turnuva 6 Haziran 2010 tarihinde oynanacak final maçı ve ödül töreni ile son bulacak.

Turnuvaya katılan 16 takım 4’erli gruplara ayrıldı ve (A) Grubunda Dumanlı, Dağtarla, Sumucak ve Kapaklı, B Grubunda Göllüce, Dağören, Kızılca Köyü ve İğdir, (C) Grubunda Kurşunlu Gençlik, Hocahasan, Bereket ve Kurşunlu, D grubunda ise Hacımuslu, Sünürlü, Eskiahır ve Sivricek takımları mücadele edecekler.

Turnuvanın ilk maçları yarın saat 11.00’de Keçiören Kalaba Tesisleri halı sahalarında oynanacak. 1. Sahada Dumanlı ile Kapaklı arasında, 2. sahada ise Göllüce ile İğdir arasında oynanacak maçlar ile turnuva start alıyor.

BAŞKENT'TEKİ KAYNAŞMAYA
KATKI SAĞLAYACAK

Turnuva ile ilgili olarak kendisine ulaştığımız Kurşunlu Dernekler Birliği Başkanı Ömer Lütfi Özenç “Ankara’da oluşturduğumuz birliğimizin ilk etkinliği olacak olan bu turnuvaya katılan takımlara öncelikli olarak başarılar diliyorum. Dernekler ve Birlikler olarak düzenlediğimiz bu turnuvanın ilerleyen günlerde Federasyon çatısı altında ilçeler düzeyinde yapılması gönlümden geçmekte. Böylesi organizasyonlar ile gurbette yaşayan hemşerilerimiz arasındaki ‘hemşerilik’ bağını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Ben Kurşunlu Dernekler Birliği olarak düzenlediğimiz bu turnuvanın öncelikli olarak Ankara’da yaşayan Kurşunlular arasında sıkı dostlukların gelişmesi yönünde önemli bir adım olacağını düşünüyor ve 4 hafta sürecek olan turnuvanın farklı bir hava estireceği düşüncesiyle Ankara’da yaşayan tüm Çankırılıları Keçiören Kalaba tesislerindeki turnuvaya davet ediyorum.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler