Başlığı siz koyun!

MHP Çankırı belediye başkan adayını aylar öncesi açıkladı... Gel gör ki, ismi açıklanan 'belediye başkan adayı' halâ seçim bürosu açacak... Ve de giydirilmiş bir araçla seçim bölgesinde tur atacak!

MHP seçmeni bütün bunları beklesin dursun!

Geçtiğimiz günlerde MHP kurmayları yeniden bir araya geldi...

Toplantının öncelikli gerekçesi "seçim startı veriyoruz" da...

Anlamadım... Neyin 'seçim startı' ?!

MHP tabanı 'Hakkımızı istiyoruz' diye yırtınsın dursun!

Tabana tavsiyem Hakkı'yı Çankırı'da bulsunlar ve yakasına yapışarak "Neyi bekliyorsun başkan adayı?" diye sorsunlar...

Çok geç olmadan...

x x x

AKP'nin Çankırı Belediye Başkan aday adaylarından işadamı Erdal Yıldız, Merkez İl Genel Meclis üyeliğine aday adayı olmuş!

Haberi ilk duyduğumda 'hadi ya' demekten kendimi alamamıştım...

Başvurunun perde arkasını birazcık didikleyince, milletvekillerinden 'pompacı' olanının projenin mimarlarından olduğu bilgisine de ulaştım.

Ve 'Çankırı'dan bi cacık olmaz!' tezimde ısrarcı olduğumu tekrarlıyorum...

x x x

AKP; Çankırı ilçe belediye başkan adaylarını açıklamamaktaki inadını ısrarla sürdürüyor.

Gerekçeleri nedir bilemem ancak, özellikle Kurşunlu, Orta, Çerkeş ve Ilgaz'ın 'adaylar'ı açıklandıktan sonra kopacak kızılca kıyameti, seçim tarihine kadar kalan sürede kim(ler)in nasıl söndüreceğini de fazlasıyla merak ediyorum...

AKP İl Başkanı'nın aylar öncesinden yaptığı '12'de 12' açıklamanın da ilçelerde yaşanan siyasi gelişmelerle birlikte bugünkü haliyle 12'de 4'lere kadar düştüğünü de belirtmekte beis görmüyorum.

İki nedenim var; Birincisi iki milletvekilinin seçildikleri günden bu yana karşılıklı didişmeleri;

İkincisi; İl Başkanı'nın hakimiyet alanını kaybetmiş olması...

Bütün bunları yan yana getirdiğimde AKP, 30 Mart akşamı Çankırı'dan hiç ummadığı bir sonuçla evine dönmesi kuvvetle muhtemel...

x x x

Pazar günü ligin ikinci yarısına Giresunspor karşılaşması ile başlayacak olan Çankırıspor, devre arasında yaşanan çalkantılı günlerle birlikte taraftarının karşısına yepyeni bir kadro ile çıkacak...

Derler ya;' Her şer'den bir hayır doğar'.

Bu sözün bugünlerde Çankırıspor için bir hayli geçerli olduğunu düşünüyorum.

Ligin ilk yarısını grupta son sırada tamamlayan Çankırıspor'u ikinci yarıda parlak günler bekliyor... Bundan kimsenin şüphesi olmasın...

Başkan Sevda Karaali'nin dediği gibi; "Gemi hedeflediği limana güvenle ulaşacak"

Takımın yeni kadrosu Çankırıspor'u kısa sürede üst sıralara tırmandıracak güç ve de çapta.

Her zaman söylüyorum; Çankırıspor'u sevmemek için ürettiğiniz saçma sapan bahaneler yerine, onu sevmek için tek nedeniniz olmalı: Mavi-Beyaz!

Yeter de artar bile...

x x x

Bugünlerde yemiyor, içmiyor 'bilezik' parası biriktiriyorum!

Neyin bileziği mi?

30 Mart sonrası zat-ı muhtereme hediye edeceğim! Aldığı emaneti yerine iade etsin diye!

Hem de Çankırı adına!

Anlamadınız mı?!

Anlayanlar, anlamayanlara anlatsın be canım...

Yağmurlu günler dileğiyle...

EK-1: Sözcü18 yazı ailesine katılan sn Av. İbrahim Yayla'ya 'aramıza hoş geldiniz' diyor, yazılarının merakla okunacağını düşünüyorum.

EK-2: ÇANDEF Başkanı Zekeriya Açıkgöz'den bir açıklama aldım. Aynen yayınlıyorum:

"Vedat Bey Merhaba. Öncelikle 2014 yılında çalışmalarınızda başarılar, size ve ailenize sağlık-sıhhat ve mutluluklar diliyorum.

İnternet sitenizde yazdığınız bir makalenizle ilgili olarak bir açıklama yapmayı gerekli gördüm.
Makalenizin son bölümünde ÇANGENÇ'in 5. Kuruluş Yılı etkinliğine katılmamam sebebiyle kınadığınızı ifade ediyorsunuz.

Sizin de yakınen bildiğiniz gibi, ben İstanbul'da bir İlçeden Belediye Başkan Aday Adayı olacağımdan dolayı, Rahmetli Vahap Yartaş'tan boşalan Federasyon Başkanlığına asla ve asla aday olmayacağımı her platformda ifade ettim. Ancak, gelinen noktada oldukça istekli olan bazı arkadaşlarımızın Federasyonumuzun içinde bulunduğu MALİ durum ve başlatılan İCRA TAKİBİ sebebiyle bu görevi üstlenemedikleri, Başkanlık görevine hiçkimsenin talip olmaması sebebiyle, bu görevi oylamaya katılan asıl yönetim kurulu üyelerinin 17'sinin 16 tanesinin oyu ile Başkanlık görevi tarafıma tevdii edildi. Bu süreçten itibaren Federasyonu karşı karşıya olduğu İCRAİ işlemlerden ve kamusal borçlar hariç diğer borçlardan temizledim. Burada Yönetim kurulu üyelerimizin ve daha da ötesi Çankırılı dostlarımızın maalesef pek fazla bir maddi katkısının da olmadığını ifade etmek istiyorum.

ÇANGENÇ'in 5. Kuruluş yıldönümü toplantısına gelince; Bu sivil toplum kuruluşumuz, Federasyonumuza üye olan 75 dernekten biridir. Bu organizasyonu yaparken, tarih belirlerken ne bana, ne de Federasyonumuzun Başkanlık divanındaki hiçbir arkadaşımızla istişare etmedikleri gibi, programdan sadece ve sadece (3) gün önce telefonla davet edildiğimi belirtmek istiyorum. Piyasada davetiyeler uçuşuyorken, bu derneğin de bağlı olduğu üst çatı olan Federasyonun şuan için en üst düzeydeki temsilcisi olan kişiye davetiye gönderilmemesinin son derece MANİDAR olduğu açıktır.

Bütün bunlara rağmen, büyüklük, ağabeylik bizde kalsın diyerek bütün proğramımı o organizasyona katılmak üzerine yaptım. Hatta katılımı üst seviyeye çıkartmak amacıyla Federasyonumuzun SMS. programından SMS. dahi attırdım. Ancak, Eşim, Kayınpederim, kayınvalidem,  Eşimin Dayısı, Teyzesi vs. birçok akrabamın ÇANGENÇ'in programının yapıldığı günün akşamı Atatürk Havalimanından UMRE'ye gitmeleri ve onları yolcu etmem sebebiyle katılamadım. Havaalanından dönüşüm saat 24:00'ü buldu ve programın da o saatte sona ermesi sebebiyle katılamadım.

ÇANGEÇ'i kuran, orada üye olan, yönetimde bulunan gençlerin tamamı bizim kardeşimiz, canımızdır. Bir kişi hata yaptı diye biz bugüne kadar birçok başarılı projelere imza atan bu gençleri yok saymamız mümkün değildir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere şahsımın ne kadar ilgi alaka gösterdiği, eğitim, burs, istihdam vs. konularında ne kadar katkı verdiğim ve vermeye devam ettiğim dostlarımızın ve Çankırılı hemşehrilerimizin malumlarıdır. Dün olduğu gibi, bugün de, inşaallah yarınlarda da gençlerimizin daima yanlarında olmanın azim ve gayreti içerisinde olacağımızın bilinmesini isterim.

Sonuç olarak, ÇANGENÇ'in programına katılamamam sebebiyle "Kınama" ifadesiyle kaleme aldığınız ve adımı zikrettiğiniz o yazınıza cevaben tarafımdan kaleme alınan bu cevabi yazımın Kamuoyunun ve Çankırılı hemşehrilerimizin doğru bir şekilde aydınlatılması amacıyla WEB sitenizde yayınlanmasını rica ediyor, selam ve saygılar sunuyorum."

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum