Çankırıspor

Yürüyüş dışında sporla pek ilgim yok. O nedenle de bu konuda yazı yazmam da çok gülünç olur. Konu Çankırıspor olunca işler değişiyor. Kulüp yönetiminin başında kim olursa olsun ‘’Çankırıspor’’'un başkanı ve temsilcisidir. Bu geçmişte böyle idi bugün de böyle. Nasıl ki belediye başkanı belde, ilçenin başkanı ise kulüp başkanı ondan da ötedir. Neden mi? Türkiye genelinde üç soru soralım:

1. Çankırı adını duydunuz mu?

2. Çankırıspor adını duydunuz mu?

3. Çankırı belediye başkanın adını duydunuz mu?

Soru sıralamasında olduğu gibi Çankırı adından sonra 'Çankırıspor' en fazla bilinen addır. Spor camiası zaten biliyor. Belediye başkanının adının esamesi bile okunmaz.

Çankırıspor başkanını başarılı buluyorum. Kişisel görüşüm bu, kimseyi bağlamaz. Nedenine gelince: Türkiye’'de şu anda tek bayan kulüp başkanıdır. Prezantabıl, mücadeleci, medeni cesareti olan, sosyal, her kesimle iletişim kurabilen ve bayan haliyle özellikle bayanların dışlandığı günümüzde bayanlar için yüz akıdır. Ammaaaaa….

x x x

Çankırı’'nın huyundan mu, suyundan mı? Ne hikmetse birilerinin başarılı olması hiç istenmez. Geçmişe bakın örnekleri fazlasıyla var. Çalışana, üretene destek olunmaz. Hep kösteklenir, zorluklar çıkarılır. Amaç başarmasın, ileri gitmesindir. 'Destek verelim, yüceltelim' diye bir sözcük lugatımızda yoktur.

Kısır çekişmelere, hesaplaşmalara, engellemelere son verilmedikçe de bu böyle devam edip gidecek.

Genç arkadaşımız merak etmiş söyleşi talebinde bulundu. Buyur ettikten sonra ilk sözü şu oldu: 'Sizi sanal ortamdan tanıyorum. Çankırı'’da pek tanıyan yok. Neden?'

Çok acemice bir soru, genç diyerek normal karşıladım. Delikanlı öncelikle şunu söyleyeyim: 'Çankırı konulu 10’'un üzerinde kitap yazan birini tanımıyorsan gazetecilik yapma' dedim. Tanınmak önemli değil bence, önemli olan birilerinin koltuğunun altına girerek, destek almadan üretmek ve ortaya faydalı çalışmalar koyabilmektir.

Genç utandı, sıkıldı, yanlış soru sorduğunu fark etti. Özür diledi. 'O zaman siz kendinizi anlatın' dedi. Maalesef gene ters köşe soru sordu. 'Yanlış anlamayın, beni en iyi kitaplarım, yazılarım, çalışmalarım anlatır. Bir zahmet onları elde et, incele sonra gel görüşelim. Seni üzdümse kusura bakma' dedim.

Buradan şuna gelmek istiyorum: Çankırıspor'’u yerden yere vuran yazılar sanal ortamda kol geziyor. Bu spor kulübü hiç güzel çalışmalar yapmadı mı? Biraz da ‘’spor’’ ile ilgili olanlar ve yazanlar bu konuyu dillendirse.

Barış her zaman özlemdir. Hayvanlar arasında bile barış kuralları var iken, insanlar arasında neden olmasın?

Bu yazı toplam 934 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.