Bayramda hava nasıl olacak?

Bayramda hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve

çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt), Doğu Anadolu'nun doğusu (Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van, Hakkari, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan) ile akşam saatlerinden itibaren Orta ve Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden hafif kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS UYARISI: Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (Hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, hava kirliliği vb.) karşı, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BAYRAMDA HAVA SİSLİ OLACAK

Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul'da etkili olan yoğun sisin arife ve Kurban Bayramı'nın birinci gününde de devam edeceğini bildirdi.

Yıldırım, “Yoğun sis, arife ve bayramın birinci gününde devam edecek. Kentte hava sıcaklığında herhangi bir değişiklik beklenmiyor. En düşük hava sıcaklığı hafta boyunca 7-9 derece, en yüksek hava sıcaklığı ise 15-17 derece olacak” dedi. Yıldırım, sis nedeniyle başta sürücüler olmak üzere herkesin, ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü gününde de sis etkisini yer yer gösterecek. Batı ve güney bölgelerde güneşli bir hava etkili olacak. Doğu bölgelerde ise güneş yer yer kendini gösterecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

AKDENİZ: Bölgenin doğu kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin batısında sabah ve gece saatlerinde sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Kıyıları çok bulutlu ve akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Kıyıları ile zamanla Doğu Karadeniz çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğusu (Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van, Hakkari, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan) yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Erzurum, Ağrı, Van ve Hakkari'nin yükseklerinde karla karışık yağmur, akşam saatlerinden itibaren bölgenin doğusunda görülecek yağışların kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğusu (Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler