Bilek güreşinde Çankırı, Türkiye Şampiyonu çıkardı

Bilek güreşinde Çankırı, Türkiye Şampiyonu çıkardı

Şanlıurfa'da Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ile Avrupa ve Dünya Şampiyonası

milli takım seçmelerine Çankırı'dan katılan Selahattin Kesim Türkiye şampiyonu oldu.

Şanlıurfa Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ev sahipliğinde 43 ilden toplam 700 sporcu ve 200 hakem+idarecinin katılımı ile gerçekleşen şampiyonada, milli takım sporcularının seçmeleri de gerçekleştirildi. Şampiyonaya Çankırı'dan Vadispor, Gençlikspor ve Karatekin Zirvespor kulüplerinden toplam 12 sporcu katıldı.

Seçmelere Çankırı'dan katılan Selahattin Kesim +110 kilogramda sağ kolda Türkiye şampiyonu olurken, sol kolda Türkiye ikincisi oldu. Genç kızlarda şampiyonaya katılan Özge Topdemir, 45 kilogramda sağ kolda Türkiye ikincisi, sol kolda Türkiye üçüncüsü oldu.

Şampiyonayı değerlendiren milli takım antrenörü ve Vadispor Kulübü Başkanı Selahattin Çöpten, “Genç ve tecrübesiz ekibimiz başarılı maçlar çıkardı. Gerekli destek verildiğinde ilerisi için ümit vereceklerine inanıyorum” dedi.

ÇÖPTEN, BÖYLESİ BİR BAŞARIYI
DAHA ÖNCEDEN GÖRMÜŞTÜ...

Bilindiği gibi şampiyona öncesi gerekli desteği bulamayan bilek güreşi sporcuları, Şanlıurfa’ya kendi imkanları ile gitmişlerdi. Şampiyona öncesi Çöpten, "Şampiyonaya katılmak için tüm imkânlarımızı zorladık. Sporcularımızın heyecanını kaybetmemesi açısından çok önemli olan bu şampiyonaya velilerin desteği ile katılıyoruz. Çankırı’yı en iyi şekilde temsil ederek, velilerimizin yüzünü ağartacağımıza inanıyoruz." şeklinde konuşarak, adeta bugünlerin habercisi olmuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler