Binali Yıldırım'dan seçime 5 gün kala skandal sözler

Binali Yıldırım'dan seçime 5 gün kala skandal sözler

Ankara'da konuşan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 14 Mayıs'a sayılı günler kala yine provokatif dile sarıldı. Yıldırım, "Pazar günü yapılacak seçimde ilk defa terör örgütleri de sandığa geliyor" diye konuştu.

TÜRKİYE'nin kaderinin belirleneceği seçime günler kala, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm iktidar kurmayları hedef gösterici ve kutuplaştırıcı dil kullanmaya ara vermeden devam ediyor. Provokatif dile sarılan son isim de AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım oldu.

Yıldırım, "Pazar günü yapılacak seçimde ilk defa terör örgütleri de sandığa geliyor" dedi.

Binali Yıldırım, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde partisinin seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Erdoğan’ı rekor oyla yeniden cumhurbaşkanı seçtirmek için destek istedi.

"TERÖR ÖRGÜTLERİ DE SANDIĞA GELİYOR"

Yıldırım, 14 Mayıs seçimlerinin çok önemli olduğuna işaret ederek,"Pazar günü yapılacak seçimde ilk defa terör örgütleri de sandığa geliyor. Uğruna 40 kırk bin şehit verdiğimiz on binlerce sivil ve masum vatandaşımızı kaybettik. Terör örgütleri PKK’sı, PYD’si, YPG’si, FETÖ’sü, yetmez. Bunların arkasında iplerini ellerinde bulunan bulunduran emperyalist ülkeler hep bir ağızdan Kemal beye destek olun diyorum. Eğer terör örgütüne karşıysanız terör örgütünün temsilcileriyle oturup bu desteğin şartlarını ne konuştuysanız bunu da millete açıklayacaksınız” şeklinde konuştu.

"ERDOĞAN ELLERİNİ, KOLLARINI BAĞLAYIP 'BUYURUN' DİYEN BİR LİDER DEĞİL"

Yıldırım, konuşmasının devamında, "Bedel ödediğimiz şehitlerimizin kanını ve ruhunu incitmeye hiç kimsenin hakkı yok. 20 yıldır bu ülkede huzur var, 20 yıldır güven var, 20 yıldır bereket var" iddiasında bulundu.

Binali Yıldırım, sözlerini şöyle noktaladı:

"Dün Şırnak’taydım, dün Siirt’teydim. Orada artık Cudi Dağı’nda barut kokuları yok. Petrol fışkırıyor petrol. Açılan kuyulardaki petrol miktarı 100 milyar dolar. Neden Tayyip Erdoğan’a karşılar biliyor musunuz? Çünkü Tayyip Erdoğan ellerini, kollarını bağlayıp buyurun diyen bir lider değil. 'Hizaya durun' diyen bir lider. Sağ iktidarlar 1950 yılından beri bu ülkeye hizmet ediyor. Onlar sözde usta oldular. Biz de hizmette ve eserde usta olduk. 20 yıldır hani ne diyor? Kılıçdaroğlu sana söz diyor. Ben de diyorum ki Kemal Bey söz uçar eser kalır. Eser görmek istiyorsan sağına bak, soluna bak, arkana bak. Önüne bak, görmedi, yukarıya bak."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler