Bu haftanın gündemi AŞK...

Merhaba sevgili Sözcü18 okurları. Astrolojik açıdan oldukça güzel etkilerin olduğu, keyifli bir haftaya giriş yapıyoruz. Bu haftanın gündemi AŞK.

10 Temmuz’da gerçekleşen Yengeç Yeniayının etkileri hala devam ederken, 13 Temmuz’da kesinleşecek olan, Aslan burcundaki Venüs Mars kavuşumu tüm haftaya damgasını vuracak. Halihazırda devam eden Güney düğüm Juno birlikteliği de birçoklarına kadersel eşlerini, ruh eşlerini getirmeye hazırlanıyor.

Astrolojide Aslan coşkudur, yaratıcılıktır, sahnedir, çocuktur, kalptir ve Güneş yönetimindedir. Sevgi dilimizi, dişil enerjiyi, kadını, aşkı, parayı, güzelliği temsil eden Venüs ile hareketi, tutkuyu, eril enerjiyi, erkeği temsil eden Mars’ın Aslanda buluşması, aniden, hızla başlayacak aşklara, ilişkilere işaret ediyor. Hiç beklemediğiniz bir anda biri çıkabilir ve kendinizi tutkulu bir aşkın içinde buluverirsiniz. Halihazırda birliktelikleri olanlar için de coşkulu, keyifli eğlenceli bir hafta olabilir. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir açıdır bu...

sevgi-yigit-bu-haftanin-gundemi-ask-sozcu18-resim-07.jpeg

Bununla birlikte bu haftadan itibaren sosyal hayat ve eğlence sektörü hareketlenecek, seyahatler artacaktır. Stresli, huzursuz, sıkışık günleri geride bırakıyoruz ve daha dışa dönük, daha keyifli, eğlenceli bir haftaya başlıyoruz.

Bu etkilerden en çok faydalanacak burçlar, Aslanlar, Koçlar, Yaylar, Teraziler ve İkizler burçları olacak.

Bu haftanın bir diğer önemli astrolojik gelişmesi ise Merkür’ün 11 Temmuz gecesi Yengeç burcuna geçişi ve 12 Temmuz’da Jüpiter ile yapacağı olumlu açısı. Bu açı, bize, iletişim trafiğimizin artacağını, iletişim ve seyahat yolu ile fırsatlar ve şanslar elde edebileceğimizi, yeni insanlar tanıyıp, birçok kişiyle bağlantı kurabileceğimizi, algılarımızın, bakış açımızın genişleyeceğini, merakımızın artacağını, çok fazla ilgi alanına merak duyabileceğimizi söylüyor. Aynı zamanda ticaret, alım satım ve eğitim konularında da şans ve fırsatlar verir. Özellikle emlak alım satımları açısından son derece destekleyicidir. Haftanın ilk günleri, her türlü yazılı, sözlü anlaşmalar ve kararlar için çok uygun. Merkür Jüpiter olumlu açılarında daha pozitif, daha iyimser ve daha neşeli oluruz. Bu açı özellikle su grubunda gerçekleştiği için, hayata daha geniş bir perspektiften bakma, daha derin, geniş bir algı da verir.

bu-haftanin-gundemi-ask-sevgi-yigit-resim-07.jpeg

12 ve 13 Temmuz günleri şarj aletlerinizi yanınızda taşımanızda fayda var. Bu açıdan en çok fayda görecek burçlar ise su grubu burçları yani Yengeç, Balık ve Akrep burçları olacaktır.

Merkür’ün Yengeç burcundaki seyahati 28 Temmuz’a kadar devam edecek. Bu süre zarfında daha duygusal, empatik ve belki biraz da alıngan olabiliriz. Sezgilerimiz artacaktır. Geçmiş konular zihnimizi sık sık meşgul edebilir, eski dostlarla iletişim kurup nostaljiye dalabiliriz. Odağımızda ailemiz ve sevdiklerimiz olacaktır.

15 Temmuz’da ise Güneş Neptün olumlu açısı gerçekleşecek. Sezgilerimiz ve yaratıcılığımız artacaktır. Bu birkaç gün rüyalarda da artış olabilir. Hayallerimiz için cesur adımlar atabiliriz. Hayatımızdaki erkek figürlerinden ya da otorite figürlerinden destek görebiliriz.

Hafta sonu ise biraz sert etkiler devreye giriyor. Cumartesi ve pazar günü Güneş Plüton sert açısı etkili olacak. Öfke yönetimi burada çok önemli olacak. Otoriteyle veya eş, baba, patron gibi otorite figürleri ile çatışmaya, güç savaşlarına girmemeye özen göstermek gerek. Kıskançlık, aşırı kontrol, manipülasyon görülebilir, şartları çok zorlamamakta fayda var.

Tüm Sözcü18 okurlarına iyi haftalar dilerim.

Sevgiyle...

Bu yazı toplam 1525 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.