Bukan aday olmayacak, Akman listeye giremeyecek!

"Website sahibi 18 bin tl ceza aldı" diyor haber başlığında dijital paçavra!

15'ten haberim var da, +3'ten haberim yoktu! Mahkeme, tebligatı benim adres yerine dijital paçavraya götürmüş olmalı ki, Vali Ali Haydar Öner'in şahsımla ilgili olarak açtığı "hakarete istinaten tazminat davası" sonucunu da böylece öğrenmiş oldum!

Hatırlayacağınız gibi, Çankırı Postası'nda çalıştığım (!) günlerde sitede yayımlanan "Çankırı Valisi Ali Haydar Öner evlendi" başlıklı (doğru çıkmayan) habere ilişkin şahsıma iki, site sahibi ve yazıişleri müdürü olarak da E.Ş.'ye bir dava açılmıştı.

Kazan'da iki isim üzerinden açılan dava da 2010 yılının son ayında karara bağlandı ve E.Ş. ve bendeniz 15.000 tl tazminat ödemeye mahkum edildik!

Doğaldır ki, yerel mahkemenin verdiği karara temyiz yolu açık! Ben de üzerime düşen temyiz hakkımı kullandım ve yerel mahkemenin kararına itiraz ederek yüksek mahkemeden "duruşmalı" bir mahkeme talebinde bulundum.

İkinci dava ise Vali Öner'in sadece şahsımla ilgili açmış olduğu tazminat davasıydı ve Çankırı'da görülmekteydi. Dijital paçavradan öğrendiğimize göre yerel mahkeme kararını vermiş ama tebligat bana gelmeden önce Çankırı Valiliği binasına gitmiş olmalı ki, verilen karardan dijital cazgır benden önce haberdar olmuş!

Bu iki davaya konu olan haber dahil olmak üzere, bugüne kadar kimseye "haberci" kimliği ile "hakaret" etmedim. Daha da ötesi "yalan" haber de yapmadım! Yaşadığım o tatsız olay benzetme uyar mı bilmiyorum ama basit bir "trafik kazası" niteliğinde değerlendirilmesi gereken bir modeldi.

Ancak, ne tuhaftır, konunun muhatabı sayın Vali haber yayımlandığının ertesi günü Karatekin gazetesine yaptığı açıklama ile "yalan" beyanda bulunmuştu! Gazeteye yaptığı açıklamada "Ne evlendiğimden ne de boşandığımdan haberdarım" (!) diyerek!

Yani gazeteye açıklama yaptığı saatlerde "boşanmış" olduğunu bile bile, böylesi bir açıklama yapma gereği duymuştu! Hem de pervasızca!

Şahsımla ilgili karar veren ahkemelerin sayın hakimleri böylesi bir olayı görmezden gelmiş olabilirler, ama yüksek mahkeme üyelerinin böylesi bir tenakuzu nasıl değerlendireceklerini de önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz. Kişisel kanaatim odur ki, yerel mahkemelerin verdikleri eksik kararlar, yüksek mahkeme tarafından "yeniden değerlendirilerek" bugün için verilmiş kararların değişeceğini düşünüyorum.

Ha bu arada velev ki, yüksek yargı da yerel mahkemenin verdiği kararlara uydu ve onadı!

Çankırı için 18 bin tl ceza ödemek beni yıkmaz! Ekonomik durumumla ilgili veriler mahkeme kayıtlarında! Sosyal güvencesi ve düzenli bir geliri olmayan bendenizden böylesi rakamlar nasıl tahsil edilir birlikte görürüz.

Sonunda başımız belaya girecek olursa; en nihayetinde okuyucularımıza bir çağrı yapar, çarptırıldığım cezayı ödeme konusunda kendilerinden yardım talebinde bulunurum!

Hoş, dijital paçavra gibi "valilik imkanları"mız olmuş olsaydı, böylesi bir çağrıya gerek kalmazdı ama, neylersiniz Sözcü18'in arkasında "valilik" imkanları bulunmamakta!

Olmasını da istemem!

Dijital paçavraya gelince! O binadan sokağa atılıncaya kadar, her yazımda konuyu hatırlatacağım! Saçı bitmemiş yetimin hakkıyla birilerinin kendisine çıkar sağlaması bir şekilde sonlanmalı!

Bu ülkede eşi benzeri bulunmayan dijital paçavra yayınını sonlandırmak zorunda!

Şayet bu ülkede yasalar işliyor ise... Bu ülkede Defterdarlık var ise! Bu ülkede "ben yaptım oldu" zihniyetine dur diyecek bürokrat da vardır... Defterdar da...

*  *  *

12 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi milletvekili aday adayları bugün itibari ile kendisini göstermeye başladı (!) dersem inanılır olmaz! Aday adayı olmayı düşünen kamu personeli 10 Mart Perşembe mesai saati bitimine kadar istifalarını vermek zorundalar!

Çankırı'da kim istifa edebilir dersiniz! Var mı öngörünüz! Tarafıma iletilen son bilgiye göre Şerif Taytıs "teklif" bekliyormuş!

Şayet kendisine teklif gelirse, 10 Mart günü istifa edecekmiş!

Geçtiğimiz günlerde kaleme almıştım, "Vali Uzun milletvekili aday adayı olacak" (!) diye! Bugünlerdeki kanaatim ise sırf ben "yalancı" çıkayım diye aday olmayacak! Demedi deme İbrahim!

Kurşunlu Kaymakamı Ünal Coşkun'un istifası da sürpriz olmamalı! Geçen seçimde MHP'den Sivas Milletvekili adayı olan Coşkun'un bir kez daha aday olabilme amacıyla görevinden istifa edebileceğini düşünüyorum! Bekleyelim ve görelim.

Bunun yanısıra 2007 genel seçimlerinde Ak Parti Çankırı aday adayı sayısı oldukça fazlaydı. Bu kez, aday adaylarının dibine kibrit suyu mu döküldü dersiniz, yoksa başka mazeret mi öne sürersiniz bilemem ama, galiba aday adayı olma hevesinde olanların sayısında hayli düşüşler yaşanacak! Gidişat onu gösteriyor.

MHP'deki duruma gelince... Yazıyı kaleme almadan önce, yaptığım iki telefon görüşmesinde masama düşen son bilgi notunu paylaştım! Aslında yazıya başlarken böylesi bir bilgiyi bu köşeden sizlerle paylaşmayı düşünmemiştim! Fakat "iki kişinin bildiği sır olmaz" kuralından hareketle sahip olduğum bilgiyi sizlerle paylaşarak hem gazetecilik görevimi yerine getirmiş olayım, hem de "uzun saçlı" olmanın farkını birlikte yaşayalım!

Sıkı durun! MHP Çankırı milletvekili Ahmet Bukan, önümüzdeki seçimlerde aday olmayacak!

Kaynağım mı! Boşuna kendinizi yormayın tek kelime etmem! Elde etmiş olduğum bu bilginin de doğruluk derecesini sayın Bukan'ın önümüzdeki günlerde yapacağı açıklama ile karşılaştırdığımızda göreceğiz!

Bukan'ın "aday olmayacağım" açıklaması sonrası MHP tabanında kimler harekete geçer, hangi gelişmeler yaşanır bilemem! Fakat Ahmet Bukan'ın yapacağı açıklamanın teşkilatı ve kamuoyunu fazlasıyla rahatlatacağını görmek bugünden kehanet olmasa gerek...

*  *  *

Yaşanan iki absürd olayı es geçmem düşünülemezdi! Birincisi Ak Parti milletvekili Dr. Nurettin Akman'ın, Rektör Savaş'ı ziyareti! İkincisi de halen Kırklareli Valisi olarak görev yapan Ali Haydar Öner'in "Çankırı'nın kasabasında arısız bal yapılıyor" (!) açıklaması!

Her iki eylem ile ilgili haberlerimiz sayfalarımızda yer aldı... Milletvekili Akman'ın Rektör'ü makamında ziyareti, İbrahim Zencirci'nin "çizik lale ödülü"nün ne derece isabetli olduğunun önemli bir göstergesi olsa gerek! Nedendir bilinmez "Kel'in ilacı olsa kendi başına sürer" (!) timsalinden yola çıkarak böylesi bir düşünce içerisine girdim!

Ve bir kez daha anladım ki; Dr. Nurettin Akman, Ak Parti'nin 12 Haziran seçim listesinde yok...

Bahse giren olursa ben hazırım biline!

Vali Öner'in açıklamasına gelince! Ulusal medyaya "Çankırı'da yeni yolsuzluk konsepti" başlıklı haberlere vesile olacak icraatleri sergileyen yönetici olarak Çankırı'ya kazandırdığı değerleri tartışmak kimin haddine!

O gün nasıl Çankırı için çalışıyorsa, bugün de aynı mesaiye devam ediyor zat-ı muhterem! Fakat şu unutulmamalıdır ki, "tarih" şu veya bu zamanda kendisini gösterecek ve Çankırı'daki görev süresi içerisinde yapılan başarılı (!) icraatler bir bir gündeme gelecektir...

"Arısız bal yapılmakta" (!)

Çiçekler Handırı'da toplanınca, bal yapmanın yolu da şeker çuvalından geçmiş! Ne var ki bunda!

Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
10 Yorum