Gücümüz bağımsızlığımızda...

Yayıncılığın temel ilkesi olan "tarafsızlık" düsturu ile yayın hayatını başarıyla sürdüren Sözcü18, sadece ve sadece sizleri "haberlerden haberdar etme" gayretiyle yoğun mesai temposunu hız kesmeden devam etmekte.

"Haber" ile birlikte köşe yazarlarıyla "yorum" ve "düşünce" paylaşımını da en üst düzeyde sayfalarına yer veren Sözcü18, yazı ailesini de her geçen gün genişletmekte. Son olarak aileye katılan işadamı ve Çankırı Ticaret Sanayi Odası Meclis Üyesi Serhat Uysal, kaleme aldığı ilk yazısıyla ilgiyle okunanlar sınıfına hızlı geçiş yapmakta gecikmedi!

Sayın Uysal'ın önümüzdeki süreç içerisinde kaleme alacağı yazılarla, üstlenmiş olduğu konumda Çankırı için "vazgeçilmez kalemlerden" biri olacağına yürekten inancımı belirtirken, "gezginci" ünvanlı Ömer Faruk Eryılmaz'ın da önümüzdeki günlerde Sözcü18 sayfalarından sizlere "merhabalar" diyeceğinin de müjdesini vermek istiyorum.

İbrahim Zencirci, İsmail Yılmaz, Serhat Uysal, Ömer Lütfi Kanburoğlu, Serdar Yalçın ve Ömer Faruk Eryılmaz...

Sözcü18, emin ve sağlam adımlarla Çankırı ve ülke gündemiyle ilgili haber ve yorumlarıyla sizlerin vazgeçilmezi olma yolunda hızla ilerliyor...

Varlığınızla güç alıyor, gücümüzü bağımsızlığımızla perçinliyoruz...

*  *  *

Özellikle son Şubat ayı içerisinde gündeme taşıdığımız Çankırı ile ilgili haberleri şöylece bir taradığımda Sözü18 farkını öylesine belirgin olarak farkettim ki, ister istemez diğer web sayfaları ile günlük gazetelerin içerikleri karşısında, kafa yorduğumuz şehrin bir an farklı olduğu hissine kapıldım!

Nasıl kapılmam ki! Sözcü18'in gündemi ile "ötekiler"in gündemindeki farklılık, "habercilik" mesleğini ifa edenlerin konumunu ve yetisini de ortaya koyması bakımından ürkütücü boyutlardaydı!

Günlerce sürdürdüğümüz Çankırı Devlet Hastanesi'ndeki skandal görüntülerden "tek satır" olarak dahi söz etmeyen yazılı basın ve dijital paçavralar, Karatekin Üniversitesi Rektörü Savaş'ın "caba sofrasında" kendilerine yer verilmesinden oldukça mutlu olduklarını gösteren görüntülerden imtina etmeye dahi gerek görmediler!

Bununla birlikte Valilik binası içerisinde halen yayınını büyük bir pervasızlık ve vurdumduymazlık şemsiyesi altında sürdüren dijital paçavra ile ilgili başta Çankırı Valisi olmak üzere, Defterdarlık elemanlarının vurdumduymazlığı karşısında hangi cümlelerin kaleme alınması gerektiğini de doğrusu bulamıyorum.

Bunun yanısıra, dijital paçavranın gündeme getirilmesini "çekememezlik" ya da "kıskanma" moduna sokan okuyucu (!) yorumlarına da tebessümle karşılık verdiğimin bilinmesinin, herhangi bir mahsuru olmadığını düşünmekteyim.

"Büyüklük, görmezden gelmeyi gerektirir" (!) felsefesine her zaman için destek verebilirim ama, "saçı bitmemiş yetimin üzerinden, birilerinin çıkar ve menfaat sağlamasını" dün olduğu gibi bugün, yeterli olmazsa yarın da gündeme getirmekten hiçbir beis görmeyeceğim.

Ta ki gündemdeki "dijital cazgır" o binadan çıkıp gidene kadar!

*  *  *

Ilgazspor, Çankırı Amatör Küme şampiyonu olarak bu yıla imzasını attı. Ancak, içinde bulunduğu şartları gözönüne aldığımızda, BAL liginde mücadele verecek olan Ilgazspor'u oldukça zorlu günler beklemekte.

Takımın mevcut kadrosunun mücadele verilecek BAL ligine göre sil baştan revize edilmesi ve diğer giderleri de gözönüne aldığımızda, Ilgazspor için önemli bir bütçe gereksiniminin açık ve net olarak ortada olduğu gözlenmekte.

Gerek Ilgaz'da gerekse yurdun çeşitli illerinde yaşayan Ilgazlı işadamlarının Ilgazspor'un ihtiyacı olan bütçe konusunda gerekli desteği göstereceklerine ve ilçelerinin takımlarının çok daha büyük başarılara imza atmasına vesile olacaklarına yürekten inanıyorum.

*  *  *

Sporla devam edelim... Çankırı Belediyespor yıllardır mecburiyet gereği kaldığı İsmail Hakkı Karadayı tesislerinden dün itibariyle ayrılarak, "kendi tesislerine" geçti.

Özellikle 2004 yılında kulüp yönetimine gelerek 6 yıl süresince Çankırı Belediyespor'u "yönettiklerini" (!) iddia eden zevat, bırakınız şehir merkezinde, dağ başında bile kulübe iki odalı bir gecekondu yapmazken, beğenmedikleri, acımasızca eleştirdikleri Sevda Karaali'nin ortaya koyduğu hırs ve azimle bugünkü tesislere kavuşturulmasını hangi anlamda değerlendireceğimize fazla zorlanmadan karar verebilirim!

Geçmiş 6 yıllık dönemle ilgili Dernekler Masası'nın yapmış olduğu denetim raporuna ulaştığımda, bugün için söylemediklerimi o gün ifade etmekten hiç mi hiç çekinmeyeceğim.

Çankırı Belediyespor'un pazar günü yapacağı zorlu Bandırmaspor karşılaşmasından da, yeni tesislerin onuruna yakışır bir sonuçla sahadan ayrılacağından hiç şüphem yok.

Pazartesi günü yurdu kaplayacak soğuk hava dalgası ile birlikte karlı günler öncesi, güneşin keyfini çıkarmanız dileğiyle...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.