Cadde ve sokaklar lale ile donatıldı

Cadde ve sokaklar "lale" ile donatıldı

Çankırı Belediyesi baharı, şehrin hareketli caddelerine lale saksılarıyla donattı.

Çankırı Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğüne bağlı Park ve Bahçeler Bürosu ekiplerince Necip Fazıl Kısakürek Sokağına 1000 adet lale dikimi gerçekleştirildi.

Çankırı'nın en hareketli bölümlerinden olan Necip Fazıl Kısakürek Sokağında geçtiğimiz aylarda yapılan kaldırım ve yol çalışmalarının ardından aydınlatma sistemleri ile sokak gündüz ayrı gece ayrı bir güzelliğe bürünmüştü. Park ve Bahçeler Bürosu ekipleri özel olarak tasarlanan dış mekanlara dayanıklı özel empriyeli ahşap saksılara 6 değişik renkte lale dikerek sokağın estetik görünümünü daha da güzelleştirmeyi hedefliyor.

Lalenin bir aylık bir ömrü olduğunu belirten yetkililer, lalelerin solmasının ardından lale soğanlarının sökülerek önümüzdeki yıl kullanılmak üzere Park ve Bahçeler Müdürlüğü depolarında muhafaza edileceğini, ahşap saksılara daha sonra mevsimlik çiçekler dikilerek sokağın yılın büyük bir bölümünde güzel görünümünün korunacağını söylediler. Necip Fazıl Kısakürek Sokağının kaldırımlarına karşılıklı olarak konulan ahşap saksılar, sokağa estetik bir görünüm kazandırırken ayrıca araçların kaldırıma park edilmesinin de önüne geçmiş oluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
16 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler