Çankırı Adliye Sarayına bir adım daha!

Çankırı Adliye Sarayına bir adım daha!

Dönemin Adalet Bakanı Cemil Çiçek tarafından ilk arsa tahsisi yapılarak start alan

Çankırı Adliye Sarayının yapım ihalesi yarın gerçekleştirilirken, yıllardın beklenen özlem de sonlanma sürecine girmiş olacak.

Ankara yolu üzeri Okullar bölgesinin alt kısmında hayat bulacak ve muhammen bedeli 16 milyon TL üzerinden ihaleye çıkarılacak olan Çankırı Adliye Sarayı inşaatı toplam 13.490 m2 üzerinde bir arsa üzerine toplamda 12.204 m2 kapalı alan olarak inşa edilecek.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Baro Başkanı ve Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin "Çankırı Adliye Sarayının projelendirilerek ihale aşamasına gelmesi bir hukukçu olarak şahsımı fazlasıyla mutlu etmektedir. Ayrılan ödenek ile birlikte yapım aşamasının çok hızlı bir şekilde gerçekleşerek, Çankırılımızın yıllardır beklediği böylesi bir hizmeti Ak Parti hükümetinin önemli bir icraati olarak şehrimize kazandırmış olmanın mutluluğu ile şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

PROJENİN AYRINTILARINA GELİNCE...
İhalesi gerçekleştirilecek olan Çankırı Adliye Sarayı yapım projesine baktığımızda, bodrum, zemin, 1 ve 2. katlar olmak üzere 4 kat üzerine inşa edilecek.

Adliye Sarayının bodrum katı 3.103 m2 olarak inşa edilirken; bu katta otopark ile birlikte ayrı giriş olan konferans salonu bulunurken,

2940 m2 olarak projelendirilen zemin katta; Müzayede ve fuaye salonu, 3 ayrı giriş kapısı, başsavcı girişi, hükümlü tutuklu, adliya ana girişi, sulh mahkemeleri ve icra daireleri,

3009 m2 olarak projelendirilen 1. katta; Aile mahkemeleri, iş mahkemeleri, halka açık kafetarya.

3009 m2 olarak projelendirilen 2. katta; Başsavcılık makamı, adalet komisyonu başkanlık makam, baro başkanı ve makamı,

Ve 143 m2 olarak yapılacak çatı katı ile toplamda 12.204 m2 olacak proje çevre düzenlemesi ile birlikte Çankırılı’nın hizmetine Adliye Sarayı olarak hizmet verecek.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler